יום שני י"ב בחשון תשפ"ב 18/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

חשש בי-ם: הפלסטינים נוקטים בתרגילי השהייה

בסביבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מביעים חשש כי הפלסטינים מנסים להתחמק מהכרזה על קיום המו"מ עם ישראל ונוקטים "תרגילי השהייה ללא צורך". גורם מדיני בכיר אמר: "ראש הממשלה נתניהו התריע במשך שנה שלמה מפני בזבוז הזמן של הפלסטינים".

אהרן שיין, כ"א באייר תש"ע - 05/05/2010 08:08
אכזבה בירושלים. גורמים בכירים בירושלים הביעו אמש (ג') אכזבה מהתנהלות הפלסטינים במהלכים להשקת שיחות הקרבה – עד עתה טרם טרחו הפלסטינים להודיע על כך כי בכוונתם להצטרף לשיחות הקרבה. מקור מדיני בכיר אמר כי הפלסטינים נוקטים ב"תרגילי השהייה ללא צורך אמיתי". מקור אמריקני אמר כי הפלסטינים צפויים להודיע רשמית על כניסתם למו"מ רק אחרי ישיבת הוועד הפול של אש"ף שתתקיים בשבת.

המקור המדיני הבכיר הוסיף כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו ויועציו, עו"ד יצחק מולכו, יו"ר המל"ל עוזי ארד, והיועץ המדיני, רון דרמר, עשו את ההכנות הנדרשות לצורך פתיחת המו"מ ופגישתו של נתניהו עם שליח מיטשל הערב. "אנחנו מקווים שניתן יהיה לפתוח את שיחות הקרבה בהקדם ושהפלסטינים לא ינקטו שוב בתרגילי התחמקות והשהייה", אמר הגורם המדיני. "ראש הממשלה נתניהו התריע במשך שנה שלמה מפני בזבוז זמן וקרא שוב ושוב להנהגת הרשות לחדש את התהליך המדיני ללא דיחוי".

פגישתם של מיטשל ואבו מאזן צפויה להתקיים רק ביום שישי בבוקר, ונראה שעד אז הפלסטינים לא יודיעו באופן רשמי על כניסתם למו"מ עם ישראל.
בצוותי המו"מ האמריקנים, הישראלי והפלסטינים מדגישים כי הציפיות עתה נמוכות מאד והחשדנות בין הצדדים רבה, כאשר כל צד מטיל ספק בכנות כוונותיו של הצד האחר.

אמש הסביר ראש חטיבת המחקר באמ"ן, תא"ל יוסי ביידץ, לחברי ועדת החוץ והיטחון של הכנסת, כי אבו מאזן סבור שהפלסטינים אינם יכולים להגיע להסכם עם נתניהו "אבו מאזן מכשיר את הקרקע לכך שהשיחות ייכשלו", אמר תת-אלוף ביידץ, והוסיף "הכישלון יביא לדעתו לחשיפת פרצופה האמיתי של ישראל. הוא פסימי בנוגע למידת הצלחתן של השיחות, וסבור שהכדור במגרש הישראלי".

ביידץ הסביר, כי אבו מאזן מעוניין עקרונית בהסכם עם ישראל,, אך הוא מתקשה להציג ויתורים מפליגים בסוגיות הליבה. "אנחנו לא מזהים אצל אבו מאזן שום ניסיון אמיתי לגמישות בנושאי המהות, והוא יבוא עם אותן עמדות כפי שהיו במשא ומתן עם הממשלה הקודמת", אמר.