יום שני י"ב בחשון תשפ"ב 18/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

חיזבאללה 2010 - מפלצת מפותחת

ראש חטיבת המחקר באמ"ן השתתף היום בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת וסקר את תמונת המצב. העברת טילי סקאד ארוכי טווח לחיזבאללה? "זה רק קצה הקרחון" . לדבריו: "הסורים רוצים שלום, אך אין להם אמון בממשלת נתניהו"

ראובן שטיין, כ' באייר תש"ע - 04/05/2010 14:44
ראש חטיבת המחקר באמ"ן, תת-אלוף יוסי ביידץ, השתתף היום (ג') בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת וסקר את תמונת המצב הנוכחי. לדבריו, "סוריה מעבירה באופן קבוע אמצעי לחימה לחיזבאללה, ומאורגנים על ידי המשטר הסורי והאיראני. אין לקרוא לזה הברחות נשק ללבנון - זו העברה רשמית ומאורגנת".

בהתייחסו לפרסומים האחרונים אודות העברתם של טילי סקאד ארוכי טווח לידי החיזבאללה, אמר כי "זה רק קצה הקרחון".

לדבריו, "כבר היום יש בידי חיזבאללה ארסנל של אלפי רקטות מכל הסוגים והטווחים, כולל טילים עם דלק מוצק בעלי טווח ארוך יותר ומדויק יותר. מודל חיזבאללה 2006 שונה ממודל 2010 מבחינת יכולתם הצבאית, שהתפתחה מאוד".

ראש חטיבת המחקר הוסיף ואמר כי "סוריה ממשיכה לצעוד בשני נתיבים מבלי שהיא תידרש לבחור בניהם על ידי הזירה הבינלאומית. מצד אחד משפרת יחסיה עם המערב, עם מדינות ערב ועם טורקיה, כמו כן היא חוזרת להשפעה ולתפקיד משמעותי בתוך לבנון, ובמקביל היא מעמיקה את שיתוף הפעולה האסטרטגי והאופרטיבי שלה עם איראן, חיזבאללה והטרור הפלסטיני".

עם זאת, אמר ביידץ כי "המודיעין מזהה רצון של הסורים להגיע להסדר אולם בתנאיו שלו. כלומר, החזרת רמת הגולן כולה ומעורבות אמריקנית".

להערכת אמ"ן, "אסד חושב שעם הממשלה הנוכחית לא ניתן להתקדם - ולכן נמנע כרגע מלבצע צעדים בוני אמון".