יום שני כ"ב בשבט תשפ"ב 24/01/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

למה לקצץ רק בשכר שרי הממשלה? צריך לקצץ את שכרם של כל הח"כים

הממשלה אישרה את קיצוץ שכרם של שרי הממשלה ב-5%. יו"ר ועדת הכספים סבור: צריך לקצץ לכולם

דוד כץ ט"ו בסיון תשס"ט - 07/06/2009 13:50
הממשלה אישרה היום (א'), פה אחד, את הצעת שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, לקצץ בשכרם של ראש הממשלה ושרי הממשלה, בשיעור של 5%. מדובר בקיצוץ של 2,150 שקל משכר המשולם כיום לראש הממשלה בשיעור של 43 אלף שקל ברוטו וכן קיצוץ של 1,950 שקל משכר המשולם כיום לשרים, בשיעור של 39 אלף שקל ברוטו.
 
לדברי שר האוצר, על הממשלה לתת דוגמא אישית לאזרחי המדינה, בשעת משבר כלכלי. שרים בממשלה חלוקם בדעתם לגבי גובה הקיצוץ, אם כי כולם מסכימים כי יש לקצץ. כמה מהשרים טענו כי יש לבצע קיצוץ סמלי של אחוז אחד, ואילו שר המשפטים, יעקב נאמן, סבור כי יש לקצץ בשיעור חד יותר: 10 אחוז משכר חברי הממשלה.
 
מדובר, כאמור, בקיצוץ שאינו משמעותי. אם יקוצצו 5%, תחסוך הממשלה מיליון שקל בשנה. סכום לא-גדול כלל. מאידך, הקיצוץ ימנע מהמדינה גביית מסים משכר השרים, בשיעור של 600 אלף שקל. לפיכך, מדובר בחיסכון של 400 אלף שקל בלבד.
 
לאחר אישור הממשלה להצעת הקיצוץ בשכר שרי הממשלה, צפוי הנושא לעבור לאישור ועדת הכספים של הכנסת. לא ברור האם ההצעה תאושר. לא שאין מי שתומך בהצעה, אלא שיש מי שסבור, כי במצב הכלכלי הנוכחי, נכון יהיה לבצע קיצוץ לכל הבכירים במדינה.
 
יו"ר ועדת הכספים, ח"כ הרב משה גפני אמר היום, כי הצעד הוא אכן חיובי ומכורח המציאות, אך לא רק השרים צריכים ליטול אחריות בקיצוץ שכרם, אלא נכון יהיה לקצץ בשכר כל הבכירים במדינה, כולל של חברי הכנסת.
 
"במצבה הכלכלי של המדינה, כאשר מבקשים להעלות את המע"מ על מוצרי צריכה בסיסיים, על התיירות ועל אין-ספור נושאים אחרים, נכון יהיה לקצץ גם בשכרם של כל הבכירים במדינה", אומר יו"ר ועדת הכספים. "לא רק שרי הממשלה צריכים לקחת את האחריות ולקצץ בשכרם, אלא כל הבכירים שמכירים היטב את המצב הכלכלי ויודעים עד כמה חשוב לצאת מן המשבר מחוזקים, צריכים לקחת אחריות". אמר יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב גפני.

(עדכון: 14:55)