יום רביעי י"א בסיון תש"פ 03/06/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

חיילים יוכשרו לעבוד בבניה

הבוקר נחתם בטקס חגיגי הסכם על מיזם לקליטת חיילים משוחררים בענף הבניין, ביוזמת יו"ר הועדה לבחינת בעיית העובדים הזרים. האם תיפטר מצוקת העובדים הזרים?

ראובן שטיין, א' בניסן תש"ע - 16/03/2010 17:09
בישיבת הוועדה לבחינת בעיית העובדים הזרים, בראשותו של ח"כ יעקב כץ, נערך היום (ג') טקס חגיגי לחתימת הצדדים בוועדה על הסכם הבנות למיזם משותף לשילוב ישראלים וחיילים משוחררים לעבודה בענף הבניין.

במהלך החודשים האחרונים דנו הצדדים בנושא המיזם לקליטת חיילים משוחררים בענף הבניין וחתימת ההסכם נעשתה אחר חודשים ארוכים של משא ומתן בין הגורמים השונים, בליווי הוועדה. ההסכם יאפשר פתיחת קורסים להכשרת עובדים ישראלים ולהעסקתם בענף הבניין.

בטקס השתתפו נציגי משרד התמ"ת (האגף להכשרה מקצועית), משרד הביטחון (הקרן לקליטה והכוונת חיילים משוחררים), משרד האוצר, התאחדות הקבלנים, הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניה בישראל וההסתדרות החדשה.

לא ברור מה הסכם זה יועיל לחיילים המשוחררים מלבד הכשרתם. במצב הנוכחי אין קבלן שיסכים להעסיק אותם, בשל כוח העבודה הזול שמספקים העובדים הזרים. כזכור, ביקש ח"כ כ"ץ להשאיר את המצב הקיים עם העובדים הזרים עד למציאת פתרון חלופי.

הפתרון, עדיין לא נמצא!