שבת י"ט בכסלו תשפ"א 05/12/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

חלוקת ערכות המגן: אלוף פיקוד העורף מרגיע "אין מצב חירום"

בעקבות תחילת חלוקת ערכות המגן אמש, מרגיע אלוף פיקוד העורף כי כרגע "אין מצב חירום". בשעת-חירום (ח"ו) ייקח פיקוד העורף את האחריות על חלוקת המסכות מ'דואר ישראל'

אהרן שיין, ט"ו באדר תש"ע - 01/03/2010 19:38
צפירת הרגעה? לאחר ההודעה על תחילת חלוקת ערכות המגן לתושבי ישראל. משדר היום אלוף פיקוד העורף יאיר גולן – מסר מרגיע כי - "לא מדובר במבצע, אלא בשגרה". תהליך חלוקת ערכות המגן החל אמש כניסיון - באור יהודה ובהמשך הוא אמור להתרחב לכל הארץ. האלוף גולן הצהיר כי "אין כל הדים למצב חירום", הוא הסביר כי "בכוונתנו להפוך את זה למדיניות שבה חלוקת המסכות מובנת מאליה וזה חלק מציוד החירום של כל אזרח".

האלוף גולן ציין עוד, כי עדיין לא התקבל במלואו התקציב שמכסה יצור מסכות לכלל תושבי ישראל, אך הוא העריך, כי בקרוב הממשלה תפתור את הנושא. "יש סימני שאלה לגבי עתיד החלוקה, זה עניין לא פשוט, אך אנו מקווים שהנושא ייפתר".

האלוף גולן סיפר כי פיקוד העורף ערוך - במקרה של מצב חירום בעורף, להעביר לאחריותו את חלוקת ערכות המגן מ"דואר ישראל". הדברים נאמרו במסגרת תדרוך שנערך בקרית משרד הביטחון  בתל אביב. במהלך התדרוך, התייחס גם סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, לנושא חלוקת ערכות המגן. וילנאי אמר גם הוא, כי "החלוקה אינה קשורה למצב ביטחוני או לאיומים, אלא רצון שלנו שכל אזרח יהיה מוגן באופן המיטבי ביותר".

תהליך חלוקת ערכות המגן שהחל אמש, צפוי לארוך 3 שנים. במסגרתו אדם שיעדיף לקבל את הערכות במקום סמוך לביתו יצטרך לשלם 25 ₪ עבור השירות. אולם, אדם שיסור לתחנות החלוקה הקבועות יקבל ערכת מגן ללא תשלום.

בפיקוד העורף הדגישו, כי במקרה של שעת-חירום (ח"ו), זמן החלוקה יתקצר מאד וצפוי לארוך מספר ימים בלבד.