שבת י"ט בכסלו תשפ"א 05/12/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ מפציץ:

"החיסול של מבחוח מיוחס לנו בעולם. הפעולות האלה מרתיעות ארגוני טרור וגם מדינות שמבינות את יכולות המודיעין של ישראל. עליהם לדעת שדמם בראשם"

ראובן שטיין, ט' באדר תש"ע - 23/02/2010 20:35
"יש לנו כוח הרתעה": הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ, דיבר הערב (יום ג') בכנס באוניברסיטת בר אילן שעסק בהרתעה הישראלית והתייחס לסערה סביב החיסול המתוקשר של אל-מבחוח בדובאי.

בין הדברים הוא אמר כי "כל אדם כמוהו, שהחיסול שלו מיוחס לנו בעולם על ידי מקורות זרים וישראלים פטפטנים, צריך לחשוב לפני כל פעולה, נסיעה, או הזמנת כרטיס או חדר במלון באינטרנט. הפעולות האלה מרתיעות ארגוני טרור וגם מדינות שמבינות את יכולות המודיעין של ישראל".

חלוץ אף התייחס לחיסולו של עימאד מורנייה, ואמר כי חיסולו מיוחס לישראל וזה גרם להרתעה. לדבריו, "לא סתם נסראללה ישב שלוש וחצי שנים בבונקר".

חלוץ סבור שההרתעה הישראלית פוגעת בהתנהלות של ראשי הארגונים. "לכל מדינה, כולל איראן ואחמדינג'אד, יש מה להפסיד. אבל לא לארגוני טרור. כל אחד מהבכירים שלהם צריך לדעת שדמו בראשו", אמר.