יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

האם הפתרון למצוקת הפנימיות כאן?

שר הרווחה יצחק הרצוג יבדוק אפשרות לשלם את התשלומים המעוכבים לת"תים ולפנימיות לאלתר

ראובן שטיין ט"ז בכסלו תש"ע - 03/12/2009 21:59
אמש (ד') התקיימה בלשכתו של שר הרווחה יצחק הרצוג פגישה בנושא התנהלות פרויקט הסיוע לפנימיות במשרד הרווחה,  ובה נכחו יו"ר ועדת הכספים ח"כ ר' משה גפני, מנכ"ל משרד הרווחה מר נחום איצקוביץ, והנהלת איגוד מנהלי הישיבות הרב אברהם פרידמן והרב שלמה ברילנט.

ח"כ גפני הציג בפני השר את המצוקה הקשה של פנימיות המחלקה למוסדות ציבור ואת ההתייחסות השונה אליהם מצד הרווחה בהשוואה לפנימיות של שירותי ילד ונוער. ח"כ גפני אמר כי ההסכם אשר נחתם לפני כשלוש שנים לפיו יבוצע תשלום למוסדות באופן סדיר מידי חודש בחודשו, מופר. "כאשר מביטים על טבלת התשלומים אשר התקבלו עד כה, ניכרת בצורה הברורה ביותר הפרת ההסכם", אמר גפני לשר הרווחה.

עוד אמר כי המצב בו 25% מתקציב השנתי של השנה הנוכחית, ימשיך להיות מעוכב מספר חודשים ויועבר רק לאחר הגשת דו"חות הביצוע איננו מקובל עליו כלל, ונוגד את ההסכם החתום על ידי משרד הרווחה.

בעקבות הדברים הורה שר הרווחה למנכ"ל משרדו לבדוק את הנושא בצורה מקיפה ומיידית, על ידי הקמת צוות מקצועי בשיתוף נציגים מאיגוד מנהלי הישיבות על מנת לפתור את הבעיה.

השר הרצוג אמר כי הצוות יתווה בתוך זמן קצר תכנית מוסכמת לטיפול הכוללת פיקוח ותקצוב חודשי לפנימיות ללא עיכובים נוספים. כמו"כ הורה השר הרצוג לבדוק את האפשרות לשלם את התשלומים המעוכבים לפנימיות לאלתר.