יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

תקדים ביוזמת ח"כ גפני: בנות הסמינרים יזכו בתואר סטודנט

אלפי בנות הסמינרים יוכרו כסטודנטיות לצורך לקבלת הנחה של 50% בתחבורה הציבורית בישראל

ראובן שטיין ט"ז בכסלו תש"ע - 03/12/2009 19:31

לאחר מאבק ממושך מול משרדי האוצר, התחבורה והחינוך, אותו ניהל יו"ר ועדת הכספים של הכנסת, יכול ח"כ ר' משה גפני לסמן לעצמו שורה נוספת ברשימת ההישגים לציבור החרדי: החל מהשבוע הקרוב יוכרו תלמידות הסמינרים ויושוו לזכויותיהם של הסטודנטים בכל הנוגע לתחבורה הציבורית בישראל. לפיכך, יזכו התלמידות בסמינרים להנחה של חמישים אחוזים בכרטיסי החופשי חודשי, ובמגוון הטבות בנסיעה בתחבורה הציבורית.

במהלך החודשים האחרונים נרתם שר התחבורה לעזרתו של ח"כ גפני בנושא הזה, על מנת להעניק גם לתלמידות הסמינרים את ההטבה לה זכו הסטודנטים המציגים כרטיסי סטודנט, וזוכים להנחה של חמישים אחוזים בנסיעותיהם בחברות המפעילות את התחבורה הציבורית בישראל.

על פי ההסכם שיפעל כבר בימים הקרובים, תלמידות הסמינרים אשר ינפיקו תעודת תלמיד דרך איגוד הסמינרים יזכו להנחה המיוחלת של חמישים אחוזים בנסיעותיהם.

היוזמה של ח"כ ר' משה גפני, זכתה לתמיכת משרד התחבורה, וכן לתמיכת משרד החינוך ומשרד האוצר אשר יסבסד זאת באופן קבוע. הנפקת הכרטיסים נעשית כבר בימים אלו, וחברות התחבורה נרתמו אף הם כדי לסייע בהנפקתם במהירות האפשרית על מנת לסייע לתלמידות הסמינרים.

"מדובר בהישג חסר תקדים המשווה את זכויותיהם של תלמידות הסמינרים לסטודנטים בישראל, ותסייע רבות לכלל הציבור החרדי", אמר יו"ר ועדת הכספים.

 1. 2. רוצה להיות אברך
  מישקפופר 04/12/2009 00:08
  אני סטודנט באוניברסיטה ומת לקבל מעמד אברך, אויי ריבונו של עולם, שישלמו לי גם עבור הלימודים.
  בלי לחם אין תורה.
 2. 1. ומה עם תלמידי הישיבות? [לל"ת]
  דודי 03/12/2009 19:34