יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

שכר רואי החשבון בביקורת חברות ממשלתיות יעלה

הוסכם בהוועדה למינוי רואי חשבון: שכר רואי החשבון בביקורת חברות ממשלתיות יעלה ל-235 שקלים לשעה

דוד שמואלי ט"ז בכסלו תש"ע - 03/12/2009 10:09
הוועדה למינוי רואי חשבון למשרדים הממשלתיים הגיעה אמש לסיכומים עם הגורמים הרלוונטיים ולפיהם שכרם של רואי החשבון בביקורת חברות ממשלתיות יעלה ל-235 שקלים לשעה
 
מדובר בעלייה של 54% על פני שכר של 152 שקלים לשעה הנהוג כיום. גובה השכר המדובר לא עודכן בשמונה השנים האחרונות - דבר שהעלה תלונות רבות מצידם של המבקרים. לאחר שהחלו התלונות לזרום, החלה הוועדה, בראשותו של עו"ד אייל רוזובסקי, לפעול מחדש בתחילת 2009.
 
חשיבות מסקנות הוועדה עוסקות במחירי השוק של ביקורת רואי חשבון. קביעת מחירים גבוהים יותר מהנהוג כיום ברשות לחברות הממשלתיות צפויה להיות סמן ימני למחירי השוק. על ידי כך יוכלו רואי החשבון להציב דרישה לשכר גבוה יותר גם מחברות שאינן ממשלתיות.
 
מבדיקה שקיים עיתון העסקים "כלכליסט" לשנת 2009, עולה שהתעריף לביקורת בחברות ציבוריות הוא 245 שקלים לשעה, לעומת התעריף בחברות פרטיות העומד על כ-200 שקלים. בחברות ציבוריות פרטיות קיימים הבדלי שכר גדולים בין חברות קטנות לבין הגדולות.
 
הוועדה האמורה שמונתה על ידי רשות החברות הממשלתיות, צפויה להגיש את המלצותיה בתחילת 2010. למרות שהגיעה להסכמה סופית בדבר הסכום, פעילות הוועדה תקועה בגין עזיבתו של אחד מחבריה. לפני כארבעה חודשים הודיע אחד החברים על פרישתו מחברות בוועדה. המדובר בנתי ביאליסטוק־כהן, וזאת, בעקבות מינויו לעוזר שר התקשורת.