יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

משרד הבריאות יציע לאוצר: חלופה לייקור דמי הביטוח

משרד הבריאות יגיש לאוצר נייר עמדה להצעה חלופית בהתגייסותו למאבק ארגוני ההצלה בנטל הכספי הנוסף

איתן פריד י"ד בכסלו תש"ע - 01/12/2009 16:57

לאחר שלא צלחו המאבקים למניעת ייקור תעריפי הביטוח לאופנוענים, למרות שהדבר פוגע קשות בארגוני ההצלה, אשר נעזרים רבות בכלים הדו-גלגליים להצלת חיים חיונית,  התגייס משרד הבריאות למאבק.


סגן השר, הרב יעקב ליצמן, הנחה את גורמי המקצוע במשרד הבריאות להגיש תוך פרק זמן קצוב נייר עמדה מפורט, שיוגש לאוצר ובו הצעה חלופית להתייקרות תעריפי הביטוח של האופנועים, העומדים לרשות מאות מתנדבי ההצלה החרדיים, זאת בתום פגישה של סגו השר שנערכה אתמול (ב') עם נציגי כל ארגוני ההצלה החרדיים בלשכת סגן שר הבריאות בנושא.


ראשי הארגונים הביעו עמדה אחידה ומגובשת, בדבריהם הדגישו את העובדה כי לרשות ארגוני ההצלה החרדים השונים עומדים מאות אופנועים, להגשת עזרה ראשונה מהירה, בעת קריאת מצוקה או מקרים של סכנת נפשות חלילה. מתנדבי ההצלה המוזעקים לכל מקרה מוקפצים מיידית למקום, ונדרשים להגיש עזרה ראשונה להצלת חיי אדם. במקרים רבים מאוד הפך האופנוע שבידי מתנדב ההצלה כלי להצלת חיים ברגעים קריטיים.


"יש להוזיל את מחירי הביטוח כדי לאפשר המשך קיום והתפתחות פעילותם הברוכה למען הצלת חיים" אמר סגן השר, שאף הביע את הערכתו והוקרת משרד הבריאות לפעילות החשובה של ארגוני ההצלה ושיבח את היוזמה לחדש ולהוביל רעיונות חדשים במטרה להצלת חיים ובהגשת עזרה ראשונה במהירות האפשרית.