יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

אפריקה ישראל הפסידה 390 מיליון שקל ברבעון השלישי

רו"ח של אפריקה ישראל הצמידו לדו"חות אזהרת "עסק חי" מאחר ועדיין לא הגיעה להסדר עם נושיה

דוד שמואלי י"ב בכסלו תש"ע - 29/11/2009 22:00
לראשונה מאז רכש לב לבייב את אפריקה ישראל, רואי החשבון של החברה מצמידים לדו"חות אזהרת "עסק חי". משמעות האזהרה, שאפריקה, לעת עתה, לא הגיעה להסדר עם נושיה הרבים, אשר להם היא חייבת מיליארדי שקלים.
 
אפריקה סיימה את הרבעון השלישי בהפסד של 389 מיליון שקלים. זאת, לעומת הפסד של 2.1 מיליארד שקלים במהלך הרבעון המקביל. כזכור, את תשעת חודשים הראשונים של השנה הנוכחית סיימה החברה עם הפסד של 762 מיליון שקלים, וזאת לעומת הפסד של שני מיליארד שקלים במהלך התקופה המקבילה אשתקד.
 
על פי הערכות שונות, הגורמים העיקריים להפסד ברבעון נעוצות בהוצאות מימון גבוהות בגין עליית מדד המחירים לצרכן, בהיקף העומד על 325 מיליון שקלים; כמו כן הפחתה בסעיף מלאי קרקעות ומלאי בניינים העומדים למכירה בהיקף של כ-145 מיליון שקלים; ואף הפסדים בגין ירידת שווי הוגן של נדל"ן להשקעה במסגרת הקמה נטו העומדים בהיקף של כ-107 מיליון שקלים.
 
לאור האפשרות המצויה בידי מחזיקי כל סדרות איגרות החוב אשר הנפיקה החברה כדי להעמידן לפירעון מיידי, ובעקבות אי-הוודאות בדבר השגת הסדר חוב ואישורו על-ידי בית המשפט, קיימים נכון לעכשיו ספקות משמעותיים בדבר המשך קיום החברה כ"עסק חי".