יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

בקרוב: רכבת מעכו לכרמיאל

שר התחבורה החליט לסלול רכבת רגילה ולא רכבת קלה, כדי לחבר את הצפון כולו למרכז

משה שוורץ ט' בכסלו תש"ע - 26/11/2009 17:39

שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ החליט היום (ה') לאמץ את חלופת הרכבת הכבדה עבור קו הרכבת המתוכנן מעכו לכרמיאל, במטרה לזרז את הקמת המסילה עבור תושבי הצפון, וכדי לחבר את הצפון כולו למרכז הארץ.

שר התחבורה החליט להעדיף את הרכבת הכבדה על פני הרכבת הקלה, לאחר שהתברר כי חלופת הרכבת הכבדה היא הטובה ביותר עבור תושבי הצפון מבין כל החלופות האחרות שהוצעו. 

במשרד התחבורה מציינים, כי מדובר בהקמת מסילת ברזל כפולה באורך של 23 קילומטרים שתעבור במקביל לתוואי כביש 85 מעכו לכרמיאל. עלות הקמת הפרויקט נאמדת בכשני מיליארד שקלים. זמן הנסיעה בין תל-אביב לכרמיאל יעמוד על כשעה ו-50 דקות בלבד. 

לאורך התוואי יוקמו שתי תחנות רכבת חדשות, האחת באחיהוד והשניה בכניסה לכרמיאל. תוואי המסילה יכלול מנהרה כפולה באורך של חמישה קילומטרים. קידום התוכנית יתבצע על ידי רכבת ישראל. 

שר התחבורה ציין היום, כי בתוך מספר חודשים ניתן יהיה להשלים את המכרזים הראשונים של הפרויקט. לדבריו, ניתן להשלים את כל הפרויקט בתוך כשלוש וחצי שנים בלבד מתחילת ביצוע העבודות.