יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

דיווח: השביתה בכללית מסתיימת

עובדי הכללית ומשרד האוצר הגיעו להסכם על תוספת של 8% בשכר העובדים במשך שלש שנים

ט' בכסלו תש"ע - 26/11/2009 13:01
ההסתדרות ועובדי שירותי בריאות כללית, צפויים לחתום בשעות הקרובות על הסכם עם משרד האוצר, לסיום שביתת העובדים עוד היום. כך מדווח אתר ynet.
 
לפי הדיווח, הצדדים הגיעו להסכם שיכלול תוספות שכר נכבדות לעובדים, כאשר העובדים הזוטרים יקבלו תוספות גדולות יותר מהעובדים הבכירים. מדובר בתוספת ממוצעת של כ-8% בשכרם של העובדים, שתשולם בהדרגה במשך שלוש השנים הבאות, כתנאי למניעת שביתות נוספות בתקופה זו.
 
בניגוד לדרישה המוקדמת של הכללית וההסתדרות, למימון תוספות השכר מתקציב הממשלה, ימומן ההסכם, שעלותו מגיעה לכ-100 מיליון שקלים, באמצעות צעדי ההתייעלות שה"כללית" תבצע. במידה וצעדים אלו לא יבוצעו, גירעונות הקופה יגדלו מ-800 מיליון שקל לכ-900 מיליון שקלים.
 
העובדים בכללית פתחו בשביתה מיום ראשון השבוע, בטענה כי שכרם נמוך ביותר. 15,000 העובדים גרמו לשיבושים חמורים במרפאות ובבתי החולים. כתוצאה מכך, נדחו ניתוחים רבים, בתי החולים הוזנחו, ועובדי הניקיון לא פעלו לטפל בבעיות התברואה שנוצרו.