יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

בכירים בחברה למשק וכלכלה נעצרו בחשד לקבלת שוחד במיליוני שקלים

"מדובר באחת מפרשיות ההונאה והשחיתות הגדולות שנחשפו בשנים האחרונות", אומרים במשטרה

אבי משה ו' בכסלו תש"ע - 23/11/2009 12:52
היחידה הארצית לחקירות הונאה פשטה הבוקר על משרדם של בכירים בחברה למשק וכלכלה במרכז השלטון המקומי, בחשד כי קיבלו שוחד בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים מקבלנים.
 
מעצרם של החשודים התבצע בתום חקירה סמויה שנמשכה חודשים ארוכים. החוקרים חושדים, כי בכירי החברה – האחראית על מכרזים בהיקפים של מיליארדי שקלים מדי שנה ורכישת מוצרים ושירותים עבור הרשויות המקומיות – קיבלו שוחד בהיקפים גדולים מאד.
 
בין העצורים בפרשה, שאול מזרחי, יו''ר דירקטוריון החברה למשק וכלכלה של השלטון המקומי, ובכירים נוספים, שנעצרו הבוקר בבתיהם. במקביל, פשטו החוקרים על משרדי החברה בתל-אביב. בשעות האחרונות נחקרים העצורים במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלוד, ובהמשך יובאו להארכת מעצרם בבית המשפט.
 
בנוסף, נעצרו גם ספקים שונים, ובהם קבלנים ואדריכל, בחשד שהעניקו את השוחד לבכירים בחברה למשק וכלכלה, בתמורה להטיית מכרזים בהיקפים כספיים גדולים.
 
"מדובר באחת מפרשיות ההונאה והשחיתות הגדולות שנחשפו בישראל בשנים האחרונות", אומרים בכירים במשטרה, שהודיעו כי יבקשו להאריך את מעצר החשודים בשבועיים, כדי להשלים את החקירה בעניינם.