יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

הסתיים המיתון? לעשירון העליון בלבד

שכרם של הנשיא, ראש הממשלה, השרים והח"כים יגדל ב5%-7% בתחילת שנת הכספים הבאה. אנחנו? נמשיך להמתין

איתן פריד ה' בכסלו תש"ע - 22/11/2009 13:14

הסתיים המיתון? כן או לא – העשירון העליון הוא הראשון ליהנות מכך.


שכרם של נשיא המדינה, שמעון פרס, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ועשרות שרים וחברי כנסת נוספים, כמו גם נושאי כליהם, יעודכן בתחילת החודש הבא, עם פתיחת שנת הכספים, 2010.


העדכון, שיתבטא בהגדלה של בין 5% ל – 7% ייכנס לתוקפו ב – 1 בינואר הקרוב, זאת בתמורה על הקיצוץ שהיה בשכרם של הנבחרים בשנת 2008, וה'עדכון' הנוסף בשנת הכספים הנוכחית, 2009.


בנוסף ל-38 השרים וסגניהם ו-79 חברי הכנסת, יקבלו תוספת גם כ-1,700 שופטים. זאת מלבד מנכ"לים ועובדים בכירים במשרדי הממשלה, עובדים אלו יזכו לתוספת של בין 2 ל- 3אחוזים, בנוסף על התוספת שכבר קבלו.


על פי דיווחים, כתקדים שכבר היה בעבר, מנסה יו"ר וועדת הכספים, הרב משה גפני, לעכב גם בפעם זו את ההגדלה המתוכננת בשכרם של עובדי הציבור.


אישור או הכחשה לכך?עדיין איננו, ורב הציבור עדיין נאלץ להתמודד עם הקיצוץ שהותיר המיתון במשכורת הממוצעת  במשק.