יום ראשון ט' בתשרי תשפ"ד 24/09/2023
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

בקרוב: מטוס נשיאותי לראה"מ

ועדת הכספים תדון בשבוע הבא בהצעתו של ח"כ דיכטר לרכוש מטוס לראה"מ והנשיא. במשרד האוצר תומכים

אבי משה ג' בכסלו תש"ע - 20/11/2009 13:20
האם ראש הממשלה בנימין נתניהו יזכה למטוס נשיאותי, כמו זה של נשיא ארצות-הברית? הדרך לכך עוד ארוכה, אך ועדת הכספים של הכנסת צפויה לדון בשבוע הבא בהצעה של ראש השב"כ לשעבר, ח"כ אבי דיכטר מקדימה, שלמרבה הפלא נתמך גם על-ידי משרד האוצר.
 
ביום רביעי העלה דיכטר את הצעתו במליאת הכנסת. דיכטר טען, כי בעבר העמיד חיל האוויר מטוס לראשי ממשלה ונשיאים לטיסותיהם לחו"ל, אולם לאחר שהמטוס יצא מכלל שימוש, החלו מנהיגי המדינה לטוס בטיסות מסחריות, והדבר עולה מיליונים לקופת המדינה מדי שנה. לדבריו, תוך חמש שנים אפשר להשיב את עלות רכישת המטוס לאוצר המדינה, בעיקר מהחיסכון שבטיסות מסחריות.
 
במהלך הדיון אמר סגן שר האוצר ר' יצחק כהן, כי במשרד נערכה עבודה מקיפה בעניין, והתברר כי מדובר בעסקה כדאית. "הרכישה אכן כדאית מבחינה כלכלית ונכונה מבחינה ממלכתית. עלות הרכישה תוחזר תוך שנים ספורות, ותחזוקת המטוס, לאחר החזר הרכישה תעלה פחות בצורה משמעותית מהטסת ראשי המדינה כפי שהיא מתנהלת היום", אמר כהן.
 
בתום הדיון הוחלט להעביר את הנושא לדיון בוועדת הכספים של הכנסת.