יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

שטייניץ: החרדים נושאים באשמת אבטלתם

שר האוצר שטייניץ מצא את האשם העיקרי בעוני במגזר החרדי והערבי: הם עצמם אשמים בעניותם

דוד שמואלי כ"ד בחשון תש"ע - 11/11/2009 10:46
שר האוצר, יובל שטייניץ, אמר אמש (ג') בכנס שעסק במגזרים במדינת ישראל הסובלים מאפליה בתעסוקה, כי החרדים והערבים בישראל - שניים מהמגזרים החלשים כלכלית בחברה, הינם נושאים בחלק מהאשמה על עובדת היות רבים מתוכם מובטלים.
 
שטייניץ הודיע כי משרדו החל בדיונים אשר מטרתם להגדיל את שיעור ההשתתפות של הציבור החרדי ושל ערבים בשוק העבודה, הנמוך משמעותית משיעור ההשתתפות של כלל האוכלוסייה במדינה.
 
בכנס, שנערך בקריה האקדמית אונו, לרגל פרסום דו"ח אונו על אוכלוסיות מודרות במדינת ישראל, טען שטייניץ כי הבעיה העיקרית הינה שיעור ההשתתפות הנמוך של גברים מקרב הציבור החרדי ושל נשים ערביות בכוח העבודה.
 
"בעיה זו דורשת פתרון, מכיוון ששיעור ההשתתפות הנמוך במיוחד של שתי קבוצות אלה פוגע בתל"ג של המדינה", אמר. לדבריו, המסים ביישובים החרדיים והערביים לא משולמים במלואם וכי השירותים לתושבים מתכווצים כשלבסוף נפגעות המשפחות עצמן.