יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

המנכ"ל נגד פקידי האוצר: "המדינה מתנהלת על ידכם כמו חנות מכולת"

מנכ"ל ארגון עובדי המים תקף הבוקר את פקידי האוצר: "ייקור מחירי המים נובע מחשיבה איומה של האוצר"

דוד שמואלי כ"ד בחשון תש"ע - 11/11/2009 10:31
בהתייעצות מומחים דחופה לדיון במשבר המים, שזמנה בכנסת חה"כ מירי רגב תקף מנכ"ל ארגון עובדי המים, ארז וייסמן את פקידי האוצר ומקבלי ההחלטות: "גזירת הייקור של מחירי המים נובעת מחשיבה איומה של האוצר, שמנהל את המדינה כמו חנות מכולת בה משלמים מייד עבור כל מוצר. המדינה חייבת להתנהל על-פי אסטרטגיית השקעות ארוכת טווח בתשתיות, על מנת להתחיל ולטפל סוף-סוף במשבר הזה ולא מכיסם של האזרחים".
 
לדברי וייסמן מהנתונים הקיימים בארגון עובדי המים הצריכה הנורמטיבית לאדם גבוהה בהרבה מזו שמוגדרת ברפורמת מחירי המים ולכן בעקבות עליית המחירים המתוכננת לינואר 2010 ישלמו האזרחים מחיר יקר מאוד עבור המים שלהם.
 
וייסמן הוסיף וטען כי בהיעדר מנהל עם חזון, מתנהלת המדינה בידי גזברים: "גזבר, מעצם תפקידו, אינו יוזם או מפתח, הוא דואג שלא לבזבז כסף. הגיע הזמן שנבין שבכדי לפתח תשתיות יש צורך להשקיע כספים, אחרת נמצא את עצמנו בשנים הקרובות במשבר מים חמור עוד יותר, מבלי שייצרנו פתרונות בדמות מקורות מים חלופיים כגון איגום, קציר גשמים, ייבוא וכמובן התפלה מוגברת. אני תמה על חברי הכנסת שפעם אחר פעם מצביעים כפי שאומר האוצר מבלי להפעיל שיקול דעת ולקחת אחריות על עצמם".
 
בתגובה לטענות על בזבוז מים במגזר החקלאי אמר וייסמן: "לצערי הבונטון היום במסדרונות הממשל הוא להציג את החקלאים כמי שגוזלים את המים מהציבור. זוהי הטעייה מכוונת על גבול השערורייתית. לאחר שעברו לשימוש במי קולחין, החקלאים הם היחידים במשבר הנוכחי שקיצצו במכסות המים שלהם ופינו כתוצאה מכך 600 מיליון קוב מים לאזרחים".
 
ארגון עובדי המים, אגודה חקלאית שיתופית בע"מ, נוסד בשנת 1954 במטרה ליעל את השימוש במים, לשפר ולשכלל את מערכות המים של לקוחות האגודה וצרכני המים, להכשיר אנשי ניהול ותפעול, לקדם ולשפר את הטכנולוגיה והידע התפעולי והניהולי של מערכות לאספקת מים, השקיה, ניצול שפכים והשבת קולחים. הארגון, שבו חברים מאות ישובים במגזר הכפרי (קיבוצים ומושבים) ואגודות מים, משמש כנציג מקצועי בתחומי המים לסוגיהם. השירות שניתן הינו אובייקטיבי ומקצועי.