יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ועדת הכספים תדון מחר בהצעת הקיצוץ בתקציב

הקיצוץ הרוחבי במשרדי הממשלה יעלה לדיון מחר בועדת הכספים. ההצבעה – רק בשבוע הבא

אבי משה כ"ב בחשון תש"ע - 09/11/2009 09:35
ועדת הכספים של הכנסת תדון מחר (ג') בהצעת האוצר לבצע קיצוץ רוחבי בתקציבי רוב משרדי הממשלה, כפי שאושר בישיבת הממשלה לפני מספר שבועות. נכון לעכשיו, מסתמן כי הקיצוץ בתקציבי הישיבות לא יתבצע בשיעור של 314 מיליון שקל כפי שהאוצר דרש, אלא יבוצע קיצוץ מזערי של מיליון שקל בשנת 2010.
 
לקראת הבאת הקיצוץ הרוחבי לדיון בועדת הכספים נועד אתמול (א') יו"ר ועדת הכספים ח"כ ר' משה גפני עם הרמטכ"ל רב-אלוף גבי אשכנזי בלשכתו בקריה בת"א, לפי בקשת צה"ל והאוצר, כדי לשכנע את גפני לתמוך בהצעת הקיצוץ. בתום הפגישה סירב גפני להתייחס לתוכנה, משיקולי ביטחון.
 
הקיצוץ הרוחבי שאושר בממשלה ויוגש לאישור ועדת הכספים נועד להגדיל את תקציב הביטחון בלמעלה ממיליארד שקל, כאשר בעקבות כך יקוצצו תקציביהם של רוב משרדי הממשלה. הקיצוץ הצפוי גרר בעקבותיו סערה, כאשר בין ראשי המתנגדים עומד יו"ר הכנסת רובי ריבלין, שתקף לאחרונה את הקיצוץ הצפוי בתקציב שאושר רק לפני מספר חודשים בכנסת.
 
מחר, כאמור, תדון וועדת הכספים בהצעת משרד האוצר לקיצוץ הרוחבי, וההצבעה תיערך ככל הנראה במועד מאוחר יותר. "חברי הוועדה ילמדו את הקיצוץ הצפוי וידונו בו לעומקו ולאחר מכן נצביע עליו" אמר ח"כ גפני.