יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

מדד המחירים לחודש ספטמבר ירד ב-0.3%

מדד המחירים לצרכן ירד בחודש ספטמבר בשלוש עשיריות האחוז. זאת, לאחר חצי שנה רצופה של עליות

כ"ז בתשרי תש"ע - 15/10/2009 20:31
 
מדד המחירים לצרכן ירד בחודש ספטמבר בשלוש עשיריות האחוז, זאת לאחר חצי שנה רצופה של עליות - כך נמסר הערב (ה') מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. מתחילת השנה טיפס המדד ב-3.4% בסך הכל.
 
בין היתר, הוזלו מחירי הפירות ב-10.2%, ואף מחיר החופשות בארץ ומחוצה לה ירד ב-7.1%. מחירי ההלבשה וההנעלה הוזלו אף הם ב-5%, ואף הציוד החשמלי ומוצרי הקוסמטיקה הוזלו מעט - ב-1.2%.
 
לעומת זאת, חלה התייקרות של 4.8% במים המיועדים לצריכה ביתית, זאת על רקע גביית "היטל הבצורת". מחיר העופות טיפס ב-3.6%, והתשלום לגני הילדים עולה עם פרסום הנתונים להורים 4.7% יותר. מחירי הדלק, שעלו לא פעם לכותרות בחודשים האחרונים, התייקרו אף הם ב-0.9%.
 
בתחום הבריאות התגלתה מגמה מעורבת: השירותים הרפואיים התייקרו בחצי אחוז, אך לעומת זאת הוזלו בדיקות המעבדה והצילומים ב-1.6%. עוד על פי הדיווח, מאז ספטמבר 2008 חלה עליה של 2.9% בתשלומים לגני החובה, עם זאת כמעט ולא חל כל שינוי בכל הנוגע לבתי הספר.
 
כאמור, בחודשים האחרונים התרחשו עליות, לעתים גם חדות, בסל המחירים: בחודש אוגוסט טיפס המדד ב-0.5%, בחודש יולי האחרון - בלא פחות מ-1.1%, ביוני ב-0.9%, ובאפריל ב-1%.