יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

דרישת ועדת הכספים לאוצר: לא להעלאת ביטוח האופנועים

וועדת הכספים דורשת מהאוצר לבטל את ההעלאה בביטוח או להמתין עימה לצורך בירור מעמיק : "מדובר באטימות" שתעלה את ההוצאות על כתפי ארגוני החירום בישראל

איתן פריד כ"ו בתשרי תש"ע - 14/10/2009 12:20

"משמעותה של ההעלאה בדמי הביטוח הינה אטימות, ויש לבטלה לחלוטין, או לכל הפחות לעכבה", זוהי הקריאה שמוציאה וועדת הכספים של הכנסת היום (ד') במיוחד על רקע העובדה שהצעד יגביר ביותר את העלויות המוטלות על כתפי ארגוני ההצלה וזק"א.


בתום דיון סוער בוועדת הכספים דרשו ממשרד האוצר חברי כנסת רבים מכל סיעות הבית לעכב או לבטל את העלאת ביטוח החובה לאופנועים.  יו"ר הוועדה, ח"כ הרב משה גפני אמר, כי מדובר באטימות אל מול המצב בשטח כאשר האופנועים הם כלי המשרת גם את העשירון התחתון בישראל, ומסייע לבעיות התחבורה בארץ ולהחלטה משמעויות והשלכות רבות מאד. 


בראשית הדיון אמר ח"כ חיים אורון שביקש לכנס את הדיון כי מדובר במס על הציבור למרות שאין הפסד לחברות הביטוח על ביטוחי החובה, "אני מציע להעביר את ביטוח החובה למוסד לביטוח הלאומי כך שבמידה ויהיה רווח הוא יגיע לציבור".  


ח"כ דב חנין שהשתתף בדיון בוועדה אמר, כי אם האוצר מאמין שהציבור יעבור מאופנועים לתחבורה הציבורית, הדבר פשוט לא יקרה: "תשקיעו בתחבורה הציבורית ואז יעברו להשתמש בה, היא מיושנת וייקור השימוש באופנועים יגרום לכך שעשרות אלפי איש יעברו להשתמש ברכבים ויפקקו את כבישי הארץ". ח"כ אמנון כהן אמר גם כי לדעתו יש לדחות את העלאת הביטוח ולשבת לשמוע את כל הצדדים מאחר שמדובר בדיון ציבורי חשוב.


ח"כ יואל חסון אמר כי יגיש הצעת חוק יחד עם ח"כ כרמל שאמה והציע ליו"ר הועדה לא לאשר העברות של האוצר במידה ולא יקבל את הבקשה מאחר ולמרות שלוועדה אין סמכות רשמית לעצור את העלאת הביטוח לא ניתן להתעלם מעשרות חכי"ם שדורשים דיון מחודש, 'זה לא קואליציה ואופוזיציה, זה הציבור שנפגע ועל כולנו להירתם לבחון את הנושא מחדש'.

יו"ר זק"א, יהודה משי זהב, אמר בדיון כי ייקור ביטוחי החובה יעלה לארגוני ההצלה, זק"א ו'איחוד הצלה' מאות אלפי שקלים נוספים בשנה מאחר והמתנדבים משתמשים באופנועים להתגבר על הפקקים להציל חיים, כך שלהחלטה להעלאת הביטוח, ישנה משמעות רבה נוספת.


לסיום הדיון אמר יו"ר הועדה ח"כ הרב משה גפני כי הוא מבקש מהאוצר לדחות את ההחלטה לייקר את ביטוח החובה לאופנועים בחודש ימים על מנת לשבת ולשמוע את ההחלטה ולבדוק את האפשרויות השונות.  "כפי שנוכחנו בדיון על ההחלטה להעלות את הביטוח השפעות רבות, אני מבקש ב24 שעות הקרובות תשובה אם האוצר מקבל את בקשת ועדת הכספים כולה לדחות זאת בחודש, נשב בחודש הזה בצוות מצומצם לבחון את הנושא לעומקו ולהגיע לפיתרון".