יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

בג"ץ: מפעל הפיס ימשיך לפעול במתכונתו הנוכחית עד להחלטה

בג"ץ עיכב את הוראת האוצר נגד מפעל הפיס וניתן האישור להמשך הפעלתו במתכונתו הנוכחית עד להחלטה נוספת

איתן פריד כ"ד בתשרי תש"ע - 12/10/2009 19:59

בית המשפט העליון נעתר היום (ב') לבקשת מפעל הפיס בדבר המשך פעילותו במתכונתו הנוכחית עד להחלטה נוספת, בעת הדיון שעתיד להיערך בעוד כחודש.

בכך עיכב בג"ץ למעשה את כניסתה לתוקף של הוראת מנכ"ל משרד האוצר, שהורתה על הפסקה מיידית של פעילות הלוטו במתכונתו החדשה, מתכונת אשר מגדילה את סכום הזכייה המרבי, אולם מקטינה למעשה את סיכויי הזכייה באופן כללי. לטענת משרד האוצר הלוטו הפך ל'מסחטת כסף', ולמעשה המפעל 'עושה כסף' על גב הציבור שאינו מצליח להרוויח בסיכוי סביר.

עיכוב הוראת משרד האוצר ניתן ע"י צו ביניים של בג"ץ בעניין, שמשמעותו היא כי מפעל ההגרלות הכספיות יוכל להמשיך ולשווק את הלוטו החדש עד לעת החלטה נוספת בעניין.

העתירה  תובא לדיון עד ה- 15.11.09, ובה יחליט בג"ץ האם לאפשר לפיס להמשיך את מדיניותו הנוכחית, או שיפסלה ויאפשר פעילות במתכונת הישנה.