יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

מקורבי גפני ל'אתרוג': "הקיצוץ במתכונתו הנוכחי לא יעבור בוועדת הכספים"

אחרי קיצוץ תקציב הישיבות, אומרים מקורבי גפני: "הקיצוץ במתכונתו לא יעבור בוועדת הכספים"

דוד שמואלי י"ג בתשרי תש"ע - 01/10/2009 22:04
הממשלה אישרה את הקיצוץ הרוחבי במשרדי הממשלה, וכעת תפוח האדמה הלוהט מתגלגל לפתחו של יו"ר וועדת הכספים הרב משה גפני, שם אמור הקיצוץ לקבל את הגושפנקה הסופית בטרם יתורגם לשורת המעשה. עיני מנהלי מוסדות התורה וכלל הציבור החרדי נשואות אליו לראות הכיצד ינהג: האם יפעיל את שריריו, או שמא תסמאנה עיניו בהבנות נבובות חסרות שחר על ידי נערי האוצר.  
 
כפי שדיווחנו אתמול בהרחבה, הקיצוץ הרוחבי מכיל קיצוץ עמוק בתקציבי הישיבות בשיעור של כ-314 מיליוני שקלים שיתפרש על פני שנתיים. בעקבות הקיצוץ בתקציבי הישיבות נטשו שרי ש"ס בזעם את ישיבת הממשלה כאות מחאה ובמהלך ההצבעה התנגדו.
 
גם סיעת יהדות התורה הביעה את התנגדותה לקיצוץ האמור ושיגרה מסרים חריפים לראש הממשלה על כך שלא יעברו לסדר היום במידה והקיצוץ בתקציבי הישיבות יוותר על כנו, וכי הדבר עלול להחריף עד לכדי הפרה של יחסי האימון הקואליציוניים.  
 
בצהרי יום האתמול נועד גפני עם שר האוצר יובל שטייניץ. בתום המפגש אמר כי "אני לא מקבל את הקיצוץ הצפוי. הדרך שבה הדבר נעשה אינה מקובלת עלי. לא ייתכן שהכנסת מאשרת תקציב דו שנתי ופתאום מביאים לנו קיצוץ לא מובן. זה נראה רע מאוד. אין הצדקה לפגיעה כל-כך קשה בחינוך למרות הצורך הנוסף בתקציב למערכות הבריאות והביטחון".
 
עם הגיע רגע האמת, מוטלת חובת ההוכחה על יו"ר וועדת הכספים. ואכן, מקורבי גפני אומרים הערב (ה') ל'אתרוג', כי "הקיצוץ במתכונתו הנוכחי לא יעבור בוועדת הכספים; גפני החליט על כך בצורה הנחרצת ביותר". ימים יגידו כמה חזקה ידו של היו"ר בוועדת הכספים.