יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

גפני לשטייניץ: מתנגד לקיצוץ

יו"ר ועדת הכספים ושר האוצר נפגשו, בעקבות הצעת הקיצוץ בתקציב המדינה ובתקציב עולם התורה

אבי משה י"ב בתשרי תש"ע - 30/09/2009 14:37
יו"ר ועדת הכספים של הכנסת, ח"כ הרב משה גפני, נפגש בצהרים (ד') עם שר האוצר יובל שטייניץ, והודיע לו כי הוא מתנגד לקיצוץ המוצע בתקציב משרדי הממשלה, שאמור לעלות לדיון ולהחלטה בישיבת הממשלה מחר (ה').
 
"שמעתי משר האוצר את הפרטים על הקיצוץ הצפוי ואני מתנגד לדרך בה זה נעשה כחודשיים בלבד לאחר אישור התקציב ותוך כדי פגיעה קשה בין היתר במערכת החינוך", אמר הרב גפני מיד בתום הפגישה.
 
הרב גפני אמר עוד, כי למרות שיש צורך בתקציב נוסף למערכת הביטחון ולמערכת הבריאות, יש לחשוב על חלופות אחרות ולא בקיצוץ כה קשה. "הצעתי לשר האוצר חלופות למימון ההוצאות למערכות הבריאות והביטחון ונדון בהם בפגישה נוספת בקרוב", אמר.
 
אתמול (ג') פרסם משרד האוצר את הצעתו לממשלה לקיצוץ רוחבי בתקציב המדינה, בשיעור של 2 אחוז, תחת הכותרת "שינוי סדרי העדיפות בתקציב לשנים 2009-2010 - מימון הוצאות ביטחון ובריאות". כמו תמיד, מי שסופג את המכה החזקה ביותר הוא תקציב הישיבות, בו מבוצע קיצוץ של כ-15 אחוז, בסכום של כ-314,400 מיליון שקל.