יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

שר הביטחון אישר יבוא לולבים מרצועת עזה לישראל

כדי למנוע קרטל בשוק הלולבים, נענה שר הביטחון לפניית השר מרגי, ואישר הכנסת לולבים לישראל

אבי משה י"א בתשרי תש"ע - 29/09/2009 11:00
שר הביטחון, אהוד ברק, אישר ייבוא של עשרות אלפי לולבים מרצועת עזה לישראל, כדי למנוע ניסיונות של סוחרים לגרום לקרטל בשוק הלולבים ולעליית מחיריהם.
 
בשבוע שעבר פנה השר לשירותי דת, הרב יעקב מרגי, לשר הביטחון ברק, בבקשה לאשר את ייבוא הלולבים מרצועת עזה לישראל, לקראת חג הסוכות.
 
בפנייתו לשר ברק, ציין הרב מרגי כי קיים מחסור בלולבים, העלול לגרום לקרטל בין הסוחרים ולעליית מחירי הלולבים, כפי שהיה בשנים עברו.
 
הבוקר שיגרה עו"ד רות בר, עוזרת שר הביטחון, מכתב תשובה לשר לשירותי דת, בו נאמר כי אושר ייבוא הלולבים וכי הביצוע והאחריות של לשכת מתאם פעולות הממשלה בשטחים, ייעשה מול משרדי הדתות והחקלאות.
 
 [צלם]
השר הרב מרגי הודה לשר הביטחון על התערבותו המיידית, וציין כי בעקבות כך צפויים מחירי הלולבים לרדת ויימנע קרטל של סוחרים המנצלים את המחסור על חשבון כיסו של הצרכן.
 
כתב "אתרוג" מציין, כי בשווקי ארבעת המינים שנפתחו אמש והבוקר בכל רחבי הארץ, ישנה סחורה גדולה מאד של לולבים, הרבה יותר משנים עברו.