יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

מגדלי הלולבים לממשלה: העדיפו שיווק לולבים מתוצרת הארץ

מגדלי הלולבים בבקעת הירדן קוראים לממשלה: "עודדו רכישת לולבים מתוצרת הארץ"

איתן פריד ה' בתשרי תש"ע - 23/09/2009 13:37

לולבים, כידוע, גדלים על עצי התמר, המאפיינים את האזורים המדבריים. משום כך, נפוץ ייבוא הלולבים ממצרים לישראל.

השנה, קוראים במקום גידול הלולבים הגדול ביותר בארץ ובעולם, קיבוץ 'טירת צבי' לממשלה, כי תעודד רכישת לולבים דווקא מתוצרת הארץ על פני הייבוא.

לדברי נחמיה רפל, מזכ"ל תנועת הקיבוץ הדתי "מגדלי התמרים יושבים לאורך גבולה המזרחי של מדינת ישראל, ומפריחים את השממה – פשוטו כמשמעו. גידול הלולבים הוא חלק חשוב בכלכלת ענף התמרים, בצד שיווק הפרי." רפל אף מזהיר מפני הייבוא המסורתי של הלולבים ממצרים: " בנוסף לאספקת לולבים שגדלו בארץ, יש ייבוא לולבים, למשל ממצרים. מעבר לסכנה שבמעבר מחלות צמחים יחד עם יבוא הלולבים, יש לעודד גם בתחום זה רכישה מתוצרת הארץ".

בקיבוץ שבעמק המעיינות – בקעת בית שאן, הניבו מטעי התמרים השנה יבול של 70 אלף לולבים, מתוך צריכה של 600 אלף לולבים במדינת ישראל. שאר הלולבים מגיעים ממגדלי התמרים האחרים ואכן- בייבוא מאל עריש שבסיני.