יום שני י"ב בחשון תשפ"ב 18/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

אחרי יומיים: הגיע הזוכה המליונר

הזוכה, שפרטיו לא נמסרו, הגיע לבית מפעל הפיס לאסוף את זכייתו יומיים לאחר הזכייה, לזוכה השני- עדיין ממתינים.

איתן פריד כ"ח באלול תשס"ט - 17/09/2009 13:57

יומיים לאחר ההגרלה הגדולה של מפעל הפיס, הגיע סוף-סוף הזוכה המאושר לאסוף את זכייתו: 40 מליון שקלים, כאשר הזוכה בפרס השני, אשר בחלקו נפל הסכום של חצי מליון שקל- עדיין לא יצר קשר עם מפעל הפיס, כך נאמר בהודעתם.


הזוכה האלמוני,תושב גוש דן בסוף שנות ה-50 לחייו, אב לחמישה ילדים וסבא זכה, למעשה, בפרס מוגדל, עקב אי זכייה בהגרלות הקודמות, הצטברות שהביאה להגדלה משמעותית של סכום הכסף הניתן לזכייה בעת ניחוש נכונה של שבעת המספרים.


האפשרות לזכייה בפרס מוגדל זה נובעת משינוי המדיניות של מפעל הפיס בחצי השנה  האחרונה, לפיה הפרס המוצע עובר להגרלה הבאה במקרה של אי-זכייה מדוייקת.


משרד האוצר נדרש לנושא לאחר אי הזכייה הרצופה בהגרלות הלוטו, והועלתה הדרישה לבדוק האם אין המדובר ב'מסחטת כספים' של מפעל הפיס מאת הציבור, במסווה של הגדלת סכומי הזכייה בהגרלות.


הבוקר (ה') נאמר ב'גלי צה"ל' כי משרד האוצר אף דורש ממפעל הפיס לשנות את תקנון הזכייה, באיום שאם לא יעשה כן- לא יחודש רשיונו לעריכת ההגרלות.