יום שישי ט"ז בחשון תשפ"ב 22/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

הועברו תקציבים לרשויות המקומיות

ועדת הכספים אישרה העברת תקציבי מענק איזון לרשויות, תקציב לשירותי דת ולמערכת הביטחון

משה שוורץ כ"ז באלול תשס"ט - 16/09/2009 18:06
ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום (ד') שורה של העברות תקציבים למשרדי ממשלה שונים. בין היתר, הועברו 500 מיליון שקל עבור מענקי האיזון של הרשויות המקומיות, 280 שקל עבור השירותים החשאיים של ישראל, ועוד 15 מיליון שקל למשרד לשירותי דת.
 
ההחלטה התקבלה במהלך דיון נוסף שקיימה הוועדה בעניין המשבר ברשויות המקומיות. יו"ר הוועדה, ח"כ הרב משה גפני, אמר כי הדיון איננו על המענקים והסכומים, אלא על העמקת הפער בין הרשויות, ועל פניה של החברה הישראלית בעוד מספר שנים.
 
שר הפנים הרב אלי ישי אמר בדיון, כי לא יהסס להקים ועדות קרואות לערים כושלות אך השלטון המקומי מתפקד היטב. "יש שוקת שבורה אמיתית ואנחנו כממשלה לא יכולים להתעלם מכך", אמר.
 
גבי נעמן ראש מועצת שלומי אמר, כי מענקי האיזון של עירו ירדו מ-7.9 מיליון שקל ל-3.4 מיליון שקל בלבד, קיצוץ שיגרום לפגיעה קשה ביכולתו לשרת את התושבים. "אנו נמצאים באיזון כלכלי והקיצוץ יגרום לנו לנזק עצום", אמר.
 
ח"כ שלי יחימוביץ אמרה כי הקיצוץ במענקי האיזון הוא החמור ביותר בשנים האחרונות. 'שוברים השנה שיא נוסף בפגיעה ברשויות המקומיות, יותר מאי פעם".
 
לסיכום הדיון אמר ח"כ הרב משה גפני: "לא נשאיר את הרשויות המקומיות החלשות לבדן במערכה. אני אשוחח על כך עם ראש הממשלה ועם שר האוצר כדי שיימצא פיתרון. יש לבדוק את האפשרות שהציע שר הפנים להקים שולחן עגול עם שר האוצר, שר הפנים, לשכת ראה"מ וראשי השלטון המקומי, על-מנת לפתור את הבעיה היכולה לגרום להתמוטטות רשויות מקומיות רבות".