יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

שטייניץ בארה"ב: יש סימנים מעודדים ליציאה מהמשבר

שטייניץ נפגש בארה"ב עם יו"ר הבנק המרכזי האמריקני: "יש סימנים מעודדים ליציאה מהמשבר"

דוד שמואלי כ"ו באלול תשס"ט - 15/09/2009 20:07
שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ מבקר בימים אלה בארה"ב במטרה להדק את הקשרים ושיתוף הפעולה הכלכלי עם הממשל האמריקאי ולחזק את הדיאלוג הפורה בין הצדדים. אל ביקורו הצטרף החשב הכללי, שוקי אורן.
 
במהלך הביקור, נפגש אתמול (ב') שר האוצר עם יו"ר הפדרל ריזרב, הבנק המרכזי האמריקני, בן ברננקי וערך סדרת פגישות נוספות עם תת שר האוצר, סטיוארט לוי, יועץ הנשיא לענייני המזרח התיכון, דניס רוס ועם נשיא הבנק העולמי, רוברט זואליק.
 
בפגישתם דנו השניים במצב הכלכלה העולמית והשפעת המשבר הגלובלי על כלכלת ישראל וכלכלת ארה"ב. שטייניץ הציג בפני ברננקי את האתגרים הניצבים בפני הכלכלה הישראלית והשניים הסכימו כי יש סימנים מעודדים ליציאה מהמשבר. שר האוצר הזמין את יו"ר הפדרל ריזרב לביקור בישראל על מנת להמשיך ולדון בהתפתחויות הכלכליות.
 
בפגישתו עם תת שר האוצר, סטיוארט לוי, הדגיש השר את חשיבות הפעילות בתחום הגברת הסנקציות הכלכליות המוטלות על איראן ועל שיתוף הפעולה בין שתי המדינות בתחום איסור הלבנת הון ומניעת מימון פעילות טרור.
 
שר האוצר אף קיים סדרת פגישות עם בכירי הממשל האמריקאי, ביניהם תת שר האוצר לעניינים בין-לאומיים, ליאל בריינארד ותת מזכירת המדינה האמריקאית ליחסים כלכליים, ג'ק לו. שר האוצר הודה בפגישות לממשלת ארה"ב על המשך הבעת האמון בממשלת ישראל באמצעות אשרור מסגרת הערבויות ועל תמיכתה בתהליך הצטרפות ישראל לארגון ה- OECD. שטייניץ הדגיש את החשיבות שהוא מייחס לשמירה על היתרון היחסי של שתי המדינות בתחום ההיי - טק והטכנולוגיה והציע להקים קבוצת עבודה בדרג מקצועי, שיגבשו המלצות לצעדים בתחום בתוך מספר חודשים.