יום שישי י"ח בתמוז תש"פ 10/07/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ירידה במספר התיירים שהגיעו לישראל מתחילת השנה

עוד נתון שלילי: ירידה של 18% במספר התיירים שנכנסו לישראל בחצי השנה הראשונה של 2008

כ"ז באב תשס"ט - 17/08/2009 18:05
בחודשים ינואר-יולי נרשמו במעברי הגבול של ישראל, 1.4 מיליון כניסות מבקרים – ירידה של 18% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. 1.3 מיליון היו כניסות של תיירים (ירידה של 16% לעומת אשתקד) ו-174 אלף של מבקרי יום (ירידה של 29% ).
 
מנתוני הלמ"ס עולה, כי בחודשים ינואר-פברואר 2009 נרשמה ירידה חדה יותר של 25% ואילו בחודשים מרס-יולי נרשמה ירידה של 16% בהשוואה לחודשים המקבילים ב-2008.
 
לעומת זאת, ניכרת התאוששות במספר היציאות לחו"ל, יחסית לתחילת השנה. בחודש יולי השנה נרשמו בסך הכל 537 אלף יציאות, מתוכן 434 יציאות היו דרך האוויר, 84 אלף דרך היבשה ו - 20 אלף יציאות היו בדרך הים.
 
בלמ"ס אומרים, כי בהשוואה לאותה תקופה אשתקד, הירידה בסך היציאות של יולי הייתה מתונה יותר לעומת הממוצע החודשי של החודשים הראשונים של השנה.