יום ראשון א' בטבת תשפ"ב 05/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

לקראת יציאה מהמשבר הכלכלי?

בדיון עם נגיד בנק ישראל אמר יו"ר ועדת הכספים, ח"כ גפני, כי ישראל מצויה בפתחה של תקופת יציאה מהמשבר

דוד שמואלי ט"ז באב תשס"ט - 06/08/2009 09:12
בדיון שהתקיים אתמול (ד') בוועדת הכספים בהשתתפות נגיד בנק ישראל, ציין יו"ר הועדה ח"כ הרב משה גפני בפני הנגיד, כי נראה שאנחנו עומדים בפתחה של תקופת יציאה מהמצב הכלכלי הקשה ויש לזה השלכות וחשוב מאד לדעת מה מדיניות הבנק בנושא.
 
"מדיניות הכללית של בנק ישראל היא שמירה על יעד האינפלציה, יציבות המחירים והיציבות הפיננסית, רק אם המדיניות הזו תיפסק - האינפלציה תצא מכלל שליטה. האם מדיניות בנק ישראל עלולה להגביר את קצב האינפלציה, עקב הגדלת הצריכה וההוצאות במשק?", שאל הרב גפני.
 
הנגיד מר סטנלי פישר אמר כי תיתכן בעיה שמקורה דווקא באינפלציה המיובאת, בעליית מחירי הסחורות, והאנרגיה בתוכן, המתגלגלת לכיסי הצרכנים. "מה שמשפיע הם מחירי הייבוא, הנפט וחומרי הגלם שהתחילו לעלות. מטרת המדיניות שהאינפלציה תהיה בתוך הטווח היעד ההמשלתי (1%-3%). נזכיר, שרכישת המט"ח על ידי בנק ישראל מגבירה את קצב האינפלציה המיובאת משום שהיא תומכת בדולר ולכן מעלה את מחיר הסחורות והמוצרים המיובאים.
 
לסיכום הדיון אמר יו"ר הועדה ח"כ הרב גפני שועדת הכספים מברכת את מדיניות בנק ישראל.
 
 1. 1. לגפני- למי שלא יודע- יש תואר בכלכלה... [לל"ת]
  דודי 06/08/2009 12:44