יום ראשון א' בטבת תשפ"ב 05/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

הדולר מזנק ב-3.2%: 3.86 שקל

אחרי ימים של ירידות תלולות לשער הדולר, רכש בנק ישראל מאות מיליוני דולרים, והקפיץ את שער הדולר בשיעור חד. גם היורו זינק ביותר מ-3.8%. בבנק ישראל אומרים: נמשיך ברכישה האגרסיבית של הדולר כדי לרסן את השוק

שמואל ברזל י"ד באב תשס"ט - 04/08/2009 16:36
הדולר מזנק היום בשיעור חד ביותר, כמותו לא נרשם מזה חודשים ארוכים, ושערו היציג נקבע על 3.866 שקל, עליה של 3.286%. אתמול עמד שערו היציג של הדולר על 3.743 שקל.
 
הסיבה לעלייה בשער הדולר ברמה של 12 אגורות יותר מאתמול, נובעת מהתערבות אגרסיבית של בנק ישראל לריסון הירידה התלולה בשער הדולר. פרשנים כלכליים מעריכים, כי בנק ישראל רכש היום מאות מיליוני דולרים. ההערכות נעות בין 300 מיליון ל-700 מיליון דולר.
 
אתמול הודיע בנק ישראל, כי הוא מתחיל לרכוש כמויות גדולות מאד של דולרים מדי יום. עד-כה רכש הבנק כמה עשרות מיליוני דולרים, ואתמול, לאחר ההודעה כי סכום הרכישה יעמוד על יותר מ-100 מיליוני דולרים ביום, זינק הדולר בכמעט אחוז וחצי. אולם ההודעה פורסמה לאחר שהשער היציג נקבע, והזינוק גם היה בשעה מאוחרת יותר.
 
בהודעת הבנק המרכזי מאתמול נאמר, כי הרכישה האגרסיבית תיעשה "במקרה של תנודות חריגות בשער החליפין אשר אינן תואמות את התנאים הכלכליים הבסיסיים, או כאשר שוק המט"ח אינו מתפקד כיאות".
 
לפי ההערכות, בנק ישראל רכש עד-כה יותר מ-24 מיליארד דולר, למרות החשש מפני אינפלציה גבוהה שתעמיד בסכנה את המשך הרכישה המאסיבית של הדולרים, כדי להציל את שערו היציג.
 
יצויין, כי התחזקות הדולר השפיעה היום גם על האירו, שזינק אף הוא ב-3.856%, ושערו היציג נקבע על 5.5622 שקל, זינוק של יותר מ-20 אגורות ביום אחד.
 1. 1. תגידו, זה רציני ?
  דודי גרוס 04/08/2009 17:09
  סטנלי פישר הוא אדם רציני, אבל מהלך כזה יכול לעבוד לאורך ימים ?