יום שני ח' בחשון תשפ"א 26/10/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

איך לסגור את הברז?

איך לסגור את הברז?

שומה עלינו להתמודד עם המס. כן, ההוא מהבצורת. הבאנו לכם כאן עצות לחסכון במים ובכסף: שניהם, בינינו, שווים היום זהב...

נ. בת מנחם ד' באלול תשס"ט - 24/08/2009 09:42

היטל  הצריכה העודפת על צריכת המים הביתית, שאמור לחסוך 60 מיליון קוב בשנה ולאפשר לנו לשרוד למרות מפלס הכינרת הנמוך, יביא בקלות רבה משפחות רבות להיאלץ להתמודד עם תשלום נוסף של מאות(!) שקלים בחודש.


מסתבר שבעזרת כמה פעולות פשוטות ניתן לחסוך במים ולהימנע מן התשלום על הצריכה העודפת. הנה לכם כמה טיפים רלוונטיים שהבאנו מאת  
ד"ר עופר אלון, מומחה לחיסכון במים ואנרגיה מטעם אבקת הכביסה אריאל פרו זים 7, המציג את :

המדריך לחיסכון במיםמכונת כביסה

על פי הסקרים, בבית חרדי מופעלות כ7 מכונות כביסה בשבוע אחד! צריכת המים הממוצעת בכביסה מהווה כ-5% מהצריכה הביתית ומגלמת פוטנציאל חיסכון משמעותי!, אם ננהג על פי ההכוונה הבאה:

הפעלת מכונת כביסה צורכת כ-50 ליטר מים בכל הפעלה, לכן כדאי להפעיל מכונה בקיבולת כמעט מלאה ולהתאים את כמות הכביסה לתוכנית השטיפה.  על מנת לחסוך גם בחשמל, כדאי להשתמש באבקת כביסה אפקטיבית בהמיוחד, אשר תשלים את פעולת הנקיון גם בלא צורך בהרתחת המים, כבר בטמפרטורה נמוכה, של 30 מעלות.


אביר סולטן
מתייבש... מתייבש...  


מקלחת


"צריכת המים הממוצעת למקלחות הינה כ-3.3 מ"ק בממוצע לאדם בחודשיים, שזה אומר: כ-35% מהצריכה הביתית.
ניתן להתקין מווסת ספיקה המצמצם את ספיקת המים על ידי הקטנת כמות המים המוזרמת, מבלי לפגוע בלחץ המים.
ולהקפיד לא לפתוח  את הברזים "עד הסוף". זרימה יותר חלשה חוסכת כמויות גדולות של מים.
בנוסף, חשוב לקצר את אורך השהות במקלחת.

חשוב לזכור:
שתי דקות פחות במקלחת- חוסכות כ-40 ליטר מים(!)

כמו כן, מומלץ לרכוש חסכמים. המאפשר לחסוך 30-40 ליטר לאדם ביום באמצעות התקנת חסכמים הניתנים להרכבה על ברזי הכיורים ועל ראש המקלחת ומגבילים את כמות המים העוברת בברז כמעט בחצי, וזאת מבלי להקטין את לחץ המים".

שטיפת כלים


"צריכת המים הממוצעת היא כ-1.8 מ"ק בממוצע לאדם בחודשיים, שהם: כ-20% מהצריכה הביתית.  כמו במקלחת,  גם בכיור המטבח ניתן להתקין חסכם, החוסך כ-50% מזרם מים רגיל.

בנוסף, שימוש במדיח כלים הוא חסכוני למשפחה עם הרבה נפשות. לדוגמא: הדחה של 12 מערכות כלים במדיח חדש, צורכת 12-20 ליטר מים בלבד. הדחה של אותה כמות כלים בצורה ידנית, עם ברז פתוח, שאורכת כ-10 דקות בממוצע צורכת 103 ליטר מים. ! תעשו חישוב מהיר ותגלו כי אנו מבזבזים המון מים!

עם זאת, חשוב להפעיל את מדיח הכלים רק כאשר הוא מלא. כל שימוש במדיח יבזבז אותה כמות מים ולכן מומלץ להמעיט במספר ההדחות".

• המידע באדיבות ד"ר עופר אלון, מומחה לחיסכון במים בואנרגיה, מטעם אבקת הכביסה אריאל.

 1. 1. תודה
  איציק 25/08/2009 17:30
  עצות שימושיות