יום שני ב' בטבת תשפ"ב 06/12/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מבזק

גרינפיס: 17 מפעילינו - עצורים

יוסי בלוך, ד' באב תש"ע - 15/07/2010 17:20
בעקבות פעולת המחאה של ארגון גרינפיס הבוקר במסוף פריקת הפחם בחדרה, נעצרו במקום 8 פעילים של הארגון. הפעילים הובלו לחקירה ומשם למעצר בבית המעצר קישון. ספינת הדגל של הארגון התבקשה להגיע לנמל חיפה לצורך חקירה. מאוחר יותר היום, עצרה המשטרה 9 פעילים נוספים על הספינה. הפעילים הובלו גם הם לחקירה וככל הנראה, צפויים להיעצר למשך הלילה. מחר, יובאו לדיון בדבר הערכת מעצר בבית משפט השלום בחדרה.
 
שרון דולב, מנכ"לית ארגון גרינפיס בישראל: "יצאנו הבוקר לבצע פעולת מחאה בלתי אלימה כדי לעורר את מודעות הציבור לנזק העצום שתחנה פחמית נוספת תגרום לבריאות האזרחים, לזיהום האוויר ולשינויי האקלים וכדי לקרוא לציבור לקחת חלק במאבק. ידענו שיתכן ונאלץ לתת את הדין  על פעילותינו אך עדיין מדובר בפעילים - מתנדבים למען איכות הסביבה ולכן לראייתנו המעצר הארוך שנגזר על הפעילים הוא אקט ענישה מחמיר ולא הכרחי".