שבת כ"ג בכסלו תשפ"ב 27/11/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

פונו דוכנים שפעלו באופן לא חוקי באלעד

הנימוק: הבאסטות ברחובות גורמות לנזקים לבעלי עסקים ולהפרעה להולכי רגל

משה שוורץ כ"ד באייר תשס"ט - 18/05/2009 12:02
דוכני רוכלות שהוצבו באזורים שונים של העיר אלעד, בניגוד להיתר העירייה כגון על מדרכה, או על כביש, או על צומת, או בגרימת הפרעה, פונו והוחרמו ביום שישי האחרון ע"י פקחי אגף הביטחון ורישוי עסקים של העירייה, בשיתוף עם משטרת ישראל.
 
על ביצוע פינוי הדוכנים הפיראטיים הוחלט לאחר קבלת פניות מצד בעלי עסקים ברחבי העיר, ובעיקר במרכזי הקניות בעיר, בעלי הדוכנים הפיראטיים, מגיעים למקום, מעמידים דוכני מכירה תוך הפרעה להולכי הרגל, וגרימת נזק כלכלי לבעלי החנויות באזור, תוך שלאחר עזיבתם את המקום מותירים את האשפה והלכלוך במקום.
 
בעקבות זאת, הוחלט על החרמת הדוכנים ומרכולתם המוצבים בניגוד לכללי ההיתר, ובנוסף לכך, הדוכנים המוחרמים יופנו למחסני העירייה למשמרת, והעירייה תחייב את בעלי הדוכנים בעלות כספית של השמירה.
 
לאחר קבלת נתוני ההחרמות מיום שישי האחרון, סוכם בהנהלת אגף הביטחון ורישוי עסקים להמשיך בסיורים קבועים של פקחי התברואה והקב"טים בימי שישי, כדי למנוע את המשך המצב ששרר באחרונה באזורים שונים.
 
באגף הביטחון של העירייה בשיתוף המשטרה הודיעו לרוכלים כי ייחלו בהוצאת כתבי אישום לרוכלים אשר אין בידם אישור רוכלות מהעירייה.
 
ראש העיר הרב יצחק עידן הביע את תקוותו כי הפינוי יעשה ברוח טובה, תוך שיתוף פעולה עם נציגי העירייה, לצורך קידום העניין ברוח חיובית לרווחת כלל תושבי העיר.