שבת י"ב בכסלו תשפ"א 28/11/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

עיריית בני-ברק נאבקת ביתושים

למניעת עקיצות מיתושים, מתבקשים התושבים להתקין רשתות בבתים

משה שוורץ י"ג באייר תשס"ט - 07/05/2009 14:08
עיריית בני-ברק והמשרד להגנת הסביבה משתפים פעולה לטיפול יסודי ומקיף להדברת מפגעי יתושים באזורים שונים של העיר. כך סוכם בפגישה בנושאי איכות הסביבה שהתקיימה ראש העיר הרב יעקב אשר, לבין מר ברוך ובר, מנהל מחוז תל-אביב במשרד להגנת הסביבה.
 
בפגישה בה השתתפו גם הרב אברהם רובינשטיין, סגן רה"ע והממונה על איכות הסביבה וצוותו ומר יחיאל רוזנבלום, מנהל היחידה הסביבתית האזורית לאיכות הסביבה, קודמו נושאים אחדים בתחום, ובהם חינוך סביבתי בנושא איכות הסביבה, ובמסגרתו סוכם כי מר מרדכי ויסלובסקי, הממונה על איכות הסביבה בעירייה, יהיה איש הקשר בין מחלקת החינוך של המשרד להגנת הסביבה לבין המערכת העירונית להגברת המודעות והחינוך בתחום איכות הסביבה, תוך התאמת התוכן לצרכי הציבור החרדי.
 
בפגישה גם סוכם על פעולות לסילוק ערימות פסולת מכביש "אם המושבות" הנמצא בהליכי פיתוח מואצים, קידום תהליכי מיחזור קרטונים ובקבוקים והסדרת המצב בתעלת ניקוז בשטח מתחם הרכבת שבצפון העיר.
 
אגף התברואה של העירייה, בהנהלת מר נתנאל נחום, מבצע בימים אלו פעולה מקיפה של ריסוס והדברה מפני יתושים בכל אזורי העיר, וזאת בנוסף לעבודות הריסוס הקבועות המתבצעות, מידי יום שלישי בשבוע, במוקדי הצטברות מים, כולל שאיבת מים. כמו"כ ישנו טיפול קבוע ושוטף בפניות המגיעות ישירות לאגף התבוראה של העירייה, או למוקד העירוני.
 
הנהלת אגף התברואה פנתה לתושבים בקריאה לשתף-פעולה, ובנוסף לטיפול העירוני במוקדי דגירת היתושים, לבדוק ולאתר מוקדי מים עומדים בחצרות הבתים, במקלטים, בגגות ובמגרשים, כגון: דודי מים, תחתיות של אדניות, צמיגים וכלי קיבול אחרים ולייבשם מיידית. כמו"כ למנוע, באופן מוחלט, כל גלישת ביוב לא מבוקרת או דליפת מים היוצרת שלולית כמו טפטוף מזגנים. בעלי בריכות נוי מתבקשים להקפיד במיוחד שלא יתפתחו זחלי יתושים בתחומם, ובד בבד, להכניס דגי גמבוזיה לבריכות הנוי, שכן הללו ניזונים מזחלי יתושים.
 
למניעת העקיצות מיתושים, מתבקשים התושבים גם להתקין רשתות בבתים, להשתמש בתכשירים דוחי או קוטלי יתושים מאושרים ולהפעיל מאווררים.