יום ראשון כ"ד בכסלו תשפ"ב 28/11/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

צוות מיוחד יגבש 'תוכנית אב לחינוך' באלעד

כחלק מהיערכות מוקדמת לשנת הלימודים הקרובה ולשנים שלאחר מכן

משה שוורץ י"ג באייר תשס"ט - 07/05/2009 21:50
עיריית אלעד החלה להתכונן, בשלב מוקדם מאד, לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה, תש"ע. בהנחיית ראש העיר, הרב יצחק עידן, הוקם צוות מיוחד שיגבש "תכנית אב לחינוך", כהיערכות לקראת השנים הבאות.
 
העיר אלעד מתמודדת מדי שנה עם קצב גידול מהגבוהים ביותר בארץ, כאשר כאלפיים תלמידים כן ירבו, מתווספים מידי שנה למערכת החינוך המקומית. בשנה"ל תש"ע יתווספו למערכת החינוך 70 כיתות חדשות. צוות מיוחד שהקים ראש העיר בראשות מנכל העירייה מר יגאל גואטה, מחזיק תיק החינוך ומ"מ ראש העיר הרב זליג אורלנסקי, מנהל מחלקת חינוך הרב מרדכי ממליה מנהל לשכת ראש העיר הרב יחזקאל חנונו, והרב משה סעדון מזכיר הועדה, החלו בדיונים מרתוניים למציאת פתרונות לשנה"ל הבאה ובקביל להכנת 'תוכנית אב לחינוך' שעל תכנונה שוקדים חברי הועדה, שבה יכללו תכנון וייעוד ההקצאות לבניית מבני קבע לכל מוסדות החינוך בעיר, וזאת בחשיבה מערכתית, לקראת השנים הבאות, הקמתן של כיתות ובתי ספר נוספים על מנת שניתן יהיה לתת מענה מקומי, לכל ילדי העיר, ובכל מצב.
 
חברי הוועדה לפתיחת שנה"ל התש"ע נפגשו לאחרונה עם כל מנהלי המוסדות ובתי הספר בעיר, בפני הצוות הועלו נתוני הגידול המבורך בכל מוסדות החינוך לשנה"ל הבאה, וכבר החלו במציאת פתרונות מקצועיים לכל המוסדות. מנהלי המוסדות שיבחו את חברי הועדה על מקצועיותם, והביעו את אמונם בחברי הועדה שהקים ראש העיר.
 
לאחר ישיבת ההיערכות עם חברי הוועדה אמר ראש העיר הרב יצחק עידן: "אני מעריך את עבודתה המקצועית של הועדה, ולמרות שבמצב הנוכחי אין בעיר מספיק מבני חינוך בבניה, הוועדה פועלת בצורה אינטנסיבית להחייאת הרשאות הבינוי למבני החינוך בעיר, חידוש היתרי הבניה מהעבר, וריכוז התיקים לקראת יציאה למכרזים. חברי הוועדה עומדים בקשר רציף עם המינהל לפיתוח, בינוי ותקצוב במשרד החינוך, כדי להוסיף הרשאות חדשות, המוטמעות בתכנית האב לחינוך, שעל תכנונה שוקדים חברי הוועדה. כתוצאה משילוב הזרועות בין לשכתי למנהלי האגפים והמחלקות, נגיע אי"ה לפתיחת שנה"ל תשע"א עם מלאי כיתות משביע רצון. אנו פועלים בכל הכוח כדי למצוא פתרונות לפתיחת שנה"ל הבעל"ט, כדי שלא יישאר ילד בעיר ללא סידור מתאים", דברי ראש העיר.