יום שישי ט"ז באייר תשפ"ד 24/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

פגיעה בילדי שכ' שמואל הנביא

תושבים משכונת שמואל הנביא מתלוננים על פגיעה בזכויותיהם, לאחר שעיריית ירושלים העבירה אשכול גנים בשכונה לרשות אנשי השוכנה הסמוכה - מעלות דפנה. "העירייה מתעלמת מהצרכים שלנו", מאשימות אמהות לילדי השכונה

יוסי בלוך, ד' באב תש"ע - 15/07/2010 15:44
דיון מיוחד על מצוקת המבנים של גני הילדים בשכונות החרדיות ברחבי העיר והתעלמות העיריה מצרכי הרשתות השונות התקיים על ידי מזכירות "התנועה למען ירושלים ותושביה".

בפני חברי המזכירות הופיעו נשות ועד אמהות משכונת שמואל הנביא וביקשו את עזרת התנועה כיוון שלצערן קולן אינו נשמע כלל.  בפועל עולה כי מדובר במתחם של 3 גנים, הממוקם ברח' ארץ חפץ ופועל מזה כעשרים שנה לתושבי שכונת שמואל הנביא (גן בנים, קדם חובה בנות, וחובה בנות).  

בשלוש השנים האחרונות, נעשים נסיונות מטעם מחלקת החינוך החרדי בעיריה להעביר את מתחם הגנים לרשות שכונת מעלות דפנה הסמוכה, כאשר תושבי שמואל הנביא, הגרים בסמיכות ממש למתחם הגנים,  יאלצו לשלוח את הילדים לגנים מרוחקים, בקצה השכונה ואף מחוצה לה.

נשות ועד האמהות משכונת שמואל הנביא טענו בפני ראשי מזכירות "התנועה למען ירושלים ותושביה" כי בגן הבנים הנסיון הצליח, וכיום אין גן בנים בשכונה כשהורי הילדים נאלצים לשלוח את הילדים לגן מרוחק, וכשאת המבנה של גן הבנים שיפצו והעבירו וכיום מתפעלים בו גן בנות משכונת מעלות דפנה.

לקראת שנה"ל תשע"א יש בכוונת העיריה לפנות גם את גן קדם חובה ואת גן החובה ולשים במתחם המפונה את גני מעלות דפנה,  כשהורי ילדי שכונת שמואל הנביא כבר קיבלו שיבוצים לגנים מרוחקים.

נשות ועד האמהות משכונת שמואל הנביא טוענות כי פנו בכתב בבקשה להפגש עם מר איתן בר-עזר , מנהל אגף חינוך החרדי, וכן עם הרב יצחק גולדקנופף בהנהלת בית יעקב, אך לצערם עדיין לא קיבלו כל תגובה.

חברי מזכירות "התנועה למען ירושלים ותושביה" אספו את מירב הנתונים המתבקשים לצורך פעולה בענין והודיעו לנשות וועד האמהות משכונת שמואל הנביא כי בכוונתם להכנס לעובי הקורה ולבדוק מה ניתן לעשות בתנאים הללו.