יום חמישי י"ז בכסלו תשפ"ד 30/11/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

מרגי ינסה לעצור את ההזנחה בהר הזיתים

לאחר שנוכח בהזנחה הקשה השוררת בהר הזיתים, הודיע שר הדתות ר' יעקב מרגי: "בימים אלו אני בוחן את האפשרות להעביר החלטה בממשלה להקמת רשות נפרדת ומתוקצבת להר הזיתים"

יוסי בלוך, ב' באב תש"ע - 13/07/2010 10:29
פריצת דרך בטיפול בהזנחה? לאחר סיור ב"הר הזיתים", שיזם יו"ר "התנועה למען ירושלים ותושביה", חיים מילר, עם יו"ר וועדת הפנים, חה"כ דוד אזולאי, וחברי הוועדה. פנה חה"כ אזולאי אל השר לשרותי דת, ותיאר בפניו את המצב הנורא ב"הר הזיתים" וביקש את מעורבותו. במכתבו כותב חה"כ: "מה שנגלה לעינינו היה מזעזע. בלב ליבה של בירת ישראל שוכן אי של הזנחה פושעת, קברים מחוללים, מצבות מנופצות, לכלוך ועזובה. מבקרים כמעט שאינם פוקדים את ההר מפחד פן יפגעו ע"י משליכי אבנים והתחושה היא כאילו המדינה החליטה למשוך ידה מהמקום ולנטוש אותו".

חה"כ הרב אזולאי מוסיף במכתבו: "ראינו, אמנם, עבודות שיפוץ של קברים עתיקים שמתבצעות במקום, אולם הדבר בטל בשישים לעומת העזובה והלכלוך. מסקנתנו היתה כי על מנת שהביזיון יפסק יש לקבוע גוף אחד שירכז את כל פעילות אחזקת בתי הקברות, שיקומם ואבטחתם. אני פונה אליך להיכנס לעובי הקורה ולפעול להסרת החרפה וכיו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה אסייע בידך בכל דרך כדי לקדם את הנושא".

בתשובתו כותב שר הדתות, ר' יעקב מרגי, עם העתק ליו"ר "התנועה למען ירושלים ותושביה", חיים מילר: "המשרד לשירותי דת ואני כעומד בראשו רואה לנכון לפעול מיידית להסדרת אחזקת בית העלמין ב"הר הזיתים" באופן שוטף וכן אבטחת המבקרים בו. בימים אלו אני בוחן את האפשרות להעביר החלטה בממשלה להקמת רשות נפרדת ומתוקצבת להר הזיתים".

יו"ר "התנועה למען ירושלים ותושביה", חיים מילר, הודה ליו"ר וועדת הפנים על יוזמתו לאחר הסיור והביע תקוה כי הפעם הדברים רציניים יותר כי הוכח שכאשר השר מרגי מחליט על פרוייקט מסויים הוא גם מבצע אותו בהצלחה. מילר שוחח עם השר מרגי וביקשו שהבדיקה לא תקח זמן רב ושהנושא יובא להחלטת הממשלה מהר ככל האפשר ע"מ להתחיל לקבוע עובדות בשטח "הר הזיתים" הלכה למעשה.