שבת י"ב בכסלו תשפ"א 28/11/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

אורח בבית-שמש: שר הדתות, יעקב מרגי

"ישנן בעיר שכונות גדולות שעדיין אין להם תקן של רב השכונה", אמר ראש העיר לאורחו

אבי משה ז' באייר תשס"ט - 01/05/2009 06:32
ראש עיריית בית-שמש, הרב משה אבוטבול, אירח השבוע בלשכתו את שר הדתות החדש הרב יעקב מרגי, לפגישה ראשונה מאז שנכנס השר לתפקידו החדש ורב האחריות.
 
במהלך הפגישה העלה ראש העיר הרב משה אבוטבול את נושא מינוי רבני השכונות, נושא המעוכב זמן רב בכל רחבי הארץ.
 
ראש העיר ציין בפני השר כי עיכוב מינויים של רבני שכונות חדשים מעיק ביותר על בית-שמש, שכן מזה למעלה מעשור שנים לא מונו בבית-שמש רבני שכונות, למרות שהעיר גדלה ביותר מפי-שלש במספר תושביה במהלך השנים הללו. הוקמו שוכנות חדשות, אלפי משפחות הגיעו לעיר, אך לכל השכונות הללו אין תקן של רבני שכונות.
 
נושאים נוספים אותם העלה ראש העיר בפני שר הדתות היה נושאים הקשורים לחיי הדת והקהילה, פיתוח מבני דת, מקוואות ובתי כנסת.
 
שר הדתות הרב יעקב מרגי, שרק בימים אלו רק נכנס לתפקידו, אמר לראש העיר כי אכן הנקודות אותם העלה הם חשובות ביותר, אולם הוא לא יכול עדיין לתת עליהם תשובות, בפרט לא תשובות עם תאריך יעד, שכן בימים אלו הוא לומד את משרדו, ורק אחר כך יוכל להתייחס בכובד ראש לצרכי הדת של בית-שמש.
 
השר מרגי הוסיף כי לאחר שישלים את היערכות הוא יבוא לביקור מסודר בעיר בית-שמש יחד עם כל הגורמים המקצועיים של משרד הדתות, ויחד יהיה ניתן לבחון את הבעיות מקרוב ולנסות למצוא פתרונות ראויים למצוקות שיש לבית-שמש.
 
ראש העיר הודה לשר הדתות על הנכונות ועל הרצון הטוב לבוא למען צרכי הדת של העיר בית-שמש, והביע אכן את תקוותו כי כבר במהלך התקופה הקרובה יבקר שר הדתות לסיור עבודה בעיר, ויחד ימצאו פתרונות ראויים לשביעות רצונם של תושבי העיר.