שבת י"ב בכסלו תשפ"א 28/11/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

"הוכחת שאתה ראש עיר של כולם"

כך כתב קס הקייסים של יהדות אתיופיה, הרב רפאל הדנה, במכתב נרגש ששיגר לראש עיריית בית-שמש

אבי משה ה' באייר תשס"ט - 29/04/2009 10:28
מכתב נרגש שהגיע השבוע ללשכתו של ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול, מהווה סגירת מעגל עבור הקהילה האתיופית בבית שמש, שבמשך שנים חיפשה אחרי מי שיעמוד לימין בני העדה, דבר אותו מצאו בראש עיריית בית שמש החדש, שיש לו קשר חם ואיתן עם בני הקהילה.

קס הקייסים של העדה האתיופית בארץ (תפקיד המקביל ל"רב ראשי") הרב רפאל הדנה, מתגורר בעצמו בבית שמש ומכאן מנווט את צורכי הדת של קהילות אתיופיות רבות בארץ. הרב הדנה שעמד נפעם מול יחס הפתיחות שמגלה עיריית בית שמש לצורכי העדה האתיופית, ובמיוחד על הפקת שלשה אירועים של ליל הסדר ללמעלה מ-700 מבני העדה, שלח מכתב ברכה לראש העיר, ובו מודה לו נרגשות על התמיכה בבני העדה ועל העמידה לימינם מתוך תחושת שותפות וידידות.

"כבוד ראש העיר הוכיח כי הוא 'ראש עיר של כולם', וכמי שנותן לכולם בצורה שוויונית ומלאה", אומר הרב רפאל הדנה במכתבו לראש העיר, ואף מוסיף ומברך אותו שה' יתן ברכה והצלחה בכל מעשי ידיו למען תושבי העיר מכל העדות והזרמים.

ראוי להדגיש כי לראש עיריית בית שמש משה אבוטבול יש קשר ארוך ומתמשך עם העדה האתיופית, והיה הוא הראשון בארץ שהקים גני ילדים עבור בני העדה, גנים בהם לומדים ומתחנכים כמאה תלמידים, הזוכים גם לארוחה חמה ולשיעורי העשרה.