שבת י"ב בכסלו תשפ"א 28/11/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

בשבוע הבא: רח' רבי עקיבא בב"ב ייסגר בלילות

במסגרת סלילתו הסופית ייסגר החל מיום ראשון הקרוב, למשך שלושה לילות, הרחוב הראשי בבני-ברק. סעו בדרכים חלופיות

משה שוורץ ד' באייר תשס"ט - 28/04/2009 11:32
רחובה הראשי של העיר בני ברק - רחוב רבי עקיבא, בקטע שבין רחוב ירושלים לרחוב חזון איש, ייסגר החל מיום ראשון הקרוב, למשך שלושה לילות, לצורך סלילתו הסופית, במסגרת פרוייקט עבודות פיתוח ושדרוג הרחוב של העירייה, משרד התחבורה וחב' "נתיביי-איילון".
 
במסגרת הפרוייקט שלב א', העומד להסתיים בעוד כחודש, ושעלותו הכספית הכוללת עמדה על כ-17 מיליון ₪, בוצעו, בחלקו הגדול של הרחוב, עבודות קרצוף וריבוד הכביש, ריצוף מדרכות, שדרוג תאורת הרחוב ומערכת הרמזורים, טיפול במערכת ניקוז וביוב, פיתוח תשתיות וחידוש גינון וריהוט ברחוב.
 
בעבודות שתתבצענה החל מיום ראשון, ט' באייר (3.5) עד יום שלישי, י"א באייר (5.5), בין השעות 10 בלילה עד השעה 5 למחרת בבוקר, ייחסם הרחוב, בקטע שבין רחוב ירושלים לרחוב חזון-איש ולא יתאפשר מעבר כלי רכב. להולכי רגל יתאפשר מעבר מסודר. כמו"כ לא תותר חנייה ברחוב וברחובות החוצים את רחוב רבי עקיבא כ-30 מטר מקו הצומת, אלא בחניות פרטיות או בתוך מגרשי חנייה בלבד. בד בבד, בשעות העבודה לא תתאפשר יציאת כלי רכב מהחניות הפרטיות.
 
ברחוב הרב ש"ך, בקטע שבין רחוב רבי עקיבא לרחוב הרב קוטלר תיאסר החנייה במפרצי החנייה לכל כלי-הרכב.
 
מעיריית בני-ברק נמסר, כי יתבצעו גם שינויים בהסדרי התחבורה הציבוריות ותבוטלנה תחנות האוטובוסים ברחוב רבי עקיבא, בקטע שבין רחוב ירושלים לרחוב חזון-איש. מסלול האוטובוסים של חב' "דן", "אגד", "עילית" ו"סופרבוס" יועתק לרחוב הרב דסלר. יחד עם זאת, האוטובוסים רק יעברו ברחוב דסלר, אך לא יעצרו ברחוב זה.
 
כפי שנמסר, מדובר בסלילת השכבה הסופית של הרחוב, בקטע האמור, כשלב נוסף לקראת סיום הפרוייקט.
 
בימים אלו גם סיימו העירייה, בראשות הרב יעקב אשר, ראש העיר ובשיתוף הרב מיכאל קקון, חבר הנהלת העירייה וראש האגף לתשתיות ולפיתוח וחב' "נתיבי אילון" את התקנת מערכת רמזורים חדשה בצומת הרחובות רבי עקיבא-הרב קוטלר והיא החלה לפעול.
 
את מערכת הרמזורים תכנן אינג' שלמה רודן, יועץ רמזורים, בתיאום עם הרב חנוך זיידמן, מנהל האגף. מטרת המערכת החדשה היא לווסת את תנועת כלי-הרכב ומעבר הולכי רגל למניעת חיכוך ביניהם. במערכת החדשה תוכננה גם הפרדה במסלול ברחוב רבי עקיבא בין הממשיכים ישר לכיוון רחוב חזון-איש ובין הפונים שמאלה לרחוב הרב קוטלר.
 
במסגרת זו הוארך זמן הנסיעה ברמזור מכיוון רח' סוקולוב שמאלה לכיוון רחוב רבי עקיבא וישר לכיוון רחוב מהרש"ל, ובכך יוסר הלחץ התנועתי בסביבה זו. בימים אלו תופעל מערכת הרמזורים בצמתי הרחובות צפניה חזון-איש ורש"י-הרב ש"ך. במתכונת חדשה, כאשר מעבר הולכי-הרגל יופרד מתנועת כלי-הרכב, מצב שישפר הן את זרימת תנועת הרכבים והן את הבטיחות.