יום ראשון כ"ד בכסלו תשפ"ב 28/11/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

המאבק של חיים מילר מתעצם

חיים מילר ל'טוג': "אנחנו מתכוונים להפגין ליד ביתו של כל גורם הקשור לעניין. נילחם גם בקרן למורשת הכותל". רבנים חותמים על "קול קורא". כנסו לקריאה

ראובן שטיין, ד' באייר תש"ע - 18/04/2010 16:41
המאבק נגד סגירת הדרכים לכותל המערבי מתעצם: המנכ"ל החדש של "החברה לפיתוח הרובע היהודי", שלומי אטיאס, פנה לכל הגורמים לעכב את המהלך עד שהוא ילמד את פרטיה.

במקביל, נפגש יו"ר "התנועה למען ירושלים ותושביה", חיים מילר, עם חה"כ וסגן שר החינוך, מאיר פרוש, שרואה גם הוא במהלך החלטה הרת גורל. מילר שוחח גם עם חה"כ אורי מקלב שהבטיח לפעול ככל יכולתו לטובת העניין.

בישיבת מזכירות "התנועה למען ירושלים ותושביה", הזהיר חיים מילר את ראשי "הקרן למורשת הכותל" ואמר כי ישנה הרגשה שהם מגבים את ההחלטה או לפחות מעלימים עין, ולא נאבקים נגדה. "הדבר לא יעבור בשתיקה", קרא מילר ואמר, "תתעשתו לפני שיהיה מאוחר".

במקביל לפעילות בחלונות הגבוהים מגיעות מחאות מכל רחבי הארץ על סגירת הדרכים לכותל המערבי, וכן מכתבי עידוד ממרנן ורבנן שליט"א ובראשם מרן הגה"צ רבי דוד משולם סולבייצ'יק שליט"א, שחיזק את חיים מילר במאבקו העיקש ועודדו להמשיך במאבק ושלא להרפות.

"התנועה למען ירושלים ותושביה" נערכת להגברת המאבק, עד לשינוי ההחלטה שלא להתיר לכלי רכב פרטיים להגיע לכותל המערבי.

בשיחה עם 'טוג' מסביר מילר את דרכי הפעולה שינקטו במידה ויהיה צורך להמשיך במאבק. "יש מכתב של גדולי ישראל התומכים במאבק ואנחנו ממשיכים להחתים גדולי ישראל. במידה ולא נקבל תשובה מספקת, המכתב עלול להזיק לקרן למורשת הכותל, כאשר לראשונה גדולי ישראל ייצאו נגדם, או נגד הגורמים האחראים להחלטה".

לדבריו, "אנחנו מתכוונים להפגין ליד ביתו של כל גורם הקשור לעניין. אנו עובדים גם מול שר התחבורה, מול העירייה וכו'. אני מקווה שאחרי יום הזיכרון ויום העצמאות הם התעשתו ויגלו אחריות. בינתיים, כאמור, אנו ממשיכים להחתים רבנים בעד המאבק – נגד החלטה זו".