שבת י"ב בכסלו תשפ"א 28/11/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

משלחת מסין בבית-שמש

"יש לסין הגדולה הרבה מה ללמוד מישראל" - אמר סגן ראש עיריית האנגז'ו, מהערים הגדולות בסין, בביקורו שערך בבית-שמש

אבי משה ג' באייר תשס"ט - 27/04/2009 17:11
הסינים באים: בבית-שמש ביקרו ביום אחד שתי משלחות מהעיר התאומה הסינית האנגז'ו, ועמם שגריר סין בישראל ג'ון ז'או. בראש משלחת עיריית האנגז'ו שהיא אחת הערים הגדולות והמתויירות ביותר בסין עמד יאנג צ'ובאו סגן ראשון של ראש העיר, כשעמו משלחת בת 6 חברים ביניהם מנהלי מחלקות, סגני מנהלי מחוזות ויועצים. בראש המשלחת השניה עמד יאנג זיאן וחברי הדירקטוריון של החברה העירונית המשכנת של האנגז'ו.
 
השגריר ושתי המשלחות נפגשו עם ראש עיריית בית-שמש הרב משה אבוטבול, שציין בפניהם את הקשר ההדוק בין שתי הערים. בדבריו הדגיש כי ביקור המשלחות הסיניות בא בין יום הזיכרון לשואה והגבורה לבין יום הזיכרון ויום העצמאות, תקופה רגישה לעם ישראל. הוא הוסיף ואמר שהצורך שלנו להילחם בא בעקבות השואה, ויום הזיכרון מציין את המחיר הגבוה שאנו משלמים לעצמאות.
 
ראש עיריית בית-שמש הוזמן ע"י הסגן צ'ובאו להשתתף בכנס ראשי ערים תאומות שמתקיים כל שנה בהאנגז'ו. צ'ובאו הביע את המשותף בין שני העמים - עמים עתיקים עם מסורת של חוכמה ולימוד וקשרים משפחתיים הדוקים.
 
סגן ראש עיריית האנגז'ו אמר שלסין יש הרבה מה ללמוד ממדינת ישראל בתחומים רבים, והביע את תקוותו להרחיב את הקשרים בין שני הערים, על מנת שנלמד האחד מהשני.
 
שגריר סין בישראל עמד בדבריו על היחס החם שהוא מקבל בארץ, ועל הקשרים הכלכלים המתרחבים בין שתי המדינות, והוסיף כי הוא מקווה לראות את התרחבות הקשר בין שתי הערים, כשלצורך כך העמיד את הצוות של שגרירות סין בישראל כדי לעזור להמשך שיתוף הפעולה בין הערים.
 
בתום קבלת הפנים בבניין עיריית בית-שמש, יצאה המשלחת הסינית המשותפת לביקור בעיר, וקיבלו סקירה על התפתחות בית-שמש ממעברת עולים לעיר חיה ומתפתחת בצעדי ענק. המשלחת גם התארחה בבית הספר התיכון ברנקו-וייס, שם קבלה את פניהם מנהלת ביה"ס הגב' עליזה בלוך. חברי המשלחת התפעלו מתצוגה שהכינו תלמידים על נושא יום השואה. במהלך הסיור בבית הספר נפגשו עם קצין בכיר מאחת היחידות הנבחרות של צה"ל אשר מאמצת כיתה בביה"ס ומסייעים בידם להתקדם בלימודים.
 
בתום הסיור הודה ראש עיריית בית-שמש הרב משה אבוטבול למשלחת המכובדת על הביקור בעיר, והביע את תקוותו שהקשרים המיוחדים שנטוו בין הערים, יוכלו להוות גם ראש גשר לפיתוחים כלכליים עולמיים לתועלת שני העמים.