שבת י"ב בכסלו תשפ"א 28/11/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

עיריית בני-ברק תפתח שלוחה עירונית בקרית הרצוג

השלוחה תעסוק במתן מידע ושירותים עירוניים לתושבים, כדי שלא יזדקקו להגיע עד לבניין העירייה

משה שוורץ ג' באייר תשס"ט - 27/04/2009 14:03
בכוונת עיריית בני-ברק לפתוח שלוחה עירונית בשכונת פרדס-כץ שתעסוק במתן מידע ושירותים עירוניים לתושבים, כדי שלא יזדקקו להגיע עד לבניין העירייה – כך הודיע ראש העיר הרב יעקב אשר, בישיבתה הראשונה של הועדה לענייני פרדס-כץ, שהתכנסה בראשותו של מר שלמה אלמגור.
 
בפתח הישיבה הודיע מר שלמה אלמגור, יו"ר הועדה, כי הוא מונה לתפקיד ע"י מועצת העירייה, לפי המלצת ראש העיר, מתוך רצון לבוא לקראת התושבים, לבדוק את צרכיהם ולפעול למלאם. כמו"כ הוא הודיע על נכונותו לפעול בקרב משרדי ממשלה כחינוך, רווחה ובריאות כדי לסייע לשכונה ולתושביה. הוא גם קרא לתושבי השכונה להעלות את הערותיהם והצעותיהם, כדי שניתן יהיה לטפל בהן באופן היעיל ביותר.
 
ראש העיר הרב יעקב אשר, הציע לחברי הועדה, בהם חברים במועצת העירייה ופעילים שכונתיים, לזמן לכל אחת מישיבות הועדה מנהל מקצועי מתוך המערכת העירונית לפי נושאים, כתברואה, תשתיות, חינוך רווחה ואחרים. בין היתר, הזכיר כי בשעתו נאבק למען חיטוב בי"ס "רמז" שבשכונה, ומצבו של ביה"ס, אכן, השתפר מאז באורח ניכר.
 
ראש העיר הוסיף, כי צוות של אגפי החינוך והשירותים החברתיים של העירייה, בשיתוף הנהלת המתנ"ס שבגבול שכונות פרדס-כץ וקריית-הרצוג, בודקים אפשרות לפתיחת שלוחה בשכונה עצמה, ובנוסף לכך בדיקה גם של שלוחה לציבור החרדי. בין התכניות העירוניות לשיפוצים בשכונה – ריבוד ושיפוץ ברחוב אברבנאל בסכום של 2.1 מיליון שקל, שדרוג קווי מים, שיפוץ גינות והסדרי תנועה חדשים.
 
מ"מ רה"ע וראש אגף ההנדסה, הרב חנוך זייברט, הדגיש את החשיבות בה רואים בעירייה לפיתוח השכונות, ובהן שכונת פרדס-כץ, ובמסגרת זו ישנן תכניות באגף ההנדסה לקידום השכונה, ובין היתר, לגבי שוק פרדס-כץ.
 
גב' גאולה אלבלינק, מנהלת פרוייקט שיקום שכונות פרדס-כץ ושיכון ה' ציינה את שיתוף-הפעולה ההדוק של הפרוייקט עם ראש העיר ואת קשרי העבודה עם מר גדליהו בן-שמעון, חבר מועצת העירייה ויו"ר ועדת שיקום שכונות בעירייה ועם מר שלמה אלמגור, יו"ר הועדה לנושא שכונת פרדס-כץ. היא גם מסרה, כי משרד הבינוי והשיכון הכין תכנית חומש לשכונה, שבמרכזה ארבע נקודות עיקריות – עבודה עם בני נוער, בריאות כלכלית, הכשרה מקצועית לתושבים וקידום קהילתי.
 
בהתאם לסיכום, הועדה תתכנס באופן סדיר ויקויים קשר רציף בין נציגים שכונתיים לבין מנהלי מחלקות עירוניות בתחומים שונים, ובראש ובראשונה, לפי הצעת ראש העיר- חינוך, רווחה, תברואה ותשתיות.