יום ראשון כ"ד בכסלו תשפ"ב 28/11/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

עתירה קנטרנית לבג"ץ: להרוס פארק במודיעין עילית

תושבי הכפר נעלין ממשיכים במאבקם נגד מודיעין-עילית. כעת הוגשה עתירה נגד פארק שהוקם בכניסה לעיר

אבי משה כ"ח בניסן תשס"ט - 22/04/2009 17:27
הפלשתינים מכפר נעלין הגישו עתירה לבג"ץ, בדרישה לחייב את שר הביטחון, אלוף פיקוד מרכז ועיריית מודיעין-עילית, להרוס פארק שהוקם בכניסה לעיר החרדית. לדברי העותרים, מדובר בקרקע פרטית של הפלשתינים.
 
מדובר בעתירה קנטרנית, אומרים בעיריית מודיעין-עילית, ודוחים על הסף את טענות הפלשתינים כי הפארק הוקם לפני כחמש שנים על אדמות פרטיות של תושבי הכפר, בניגוד לתוכנית המתאר וללא היתרי בניה. מדובר בפארק ענק המשתרע על-פני 22 דונם.
 
אלא, שהעותרים טוענים, כי המינהל האזרחי הוציא צו הפסקת עבודה וצווי הריסה לפארק, אך הצווים לא מומשו. לפיכך, החליטו התושבים לעתור לבג"ץ.