יום שישי ה' בתשרי תשפ"ג 30/09/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

עיריית ירושלים מובילה באכיפה הארצית של כלי רכבים מזהמים

בירושלים נבדקו בשנת 2007 יותר רכבים מאשר בכל אזור גוש דן

אבי משה כ"ז בניסן תשס"ט - 21/04/2009 06:18
עיריית ירושלים מובילה בתחום אכיפת ובדיקת כלי רכבים מזהמים בארץ, כך עולה מנתוני המשרד להגנת הסביבה.
 
ביום חמישי הקרוב בשעה 20:10 יכבו נשיא המדינה שמעון פרס וראש-העיר ירושלים ניר ברקת את אורות חומות העיר העתיקה וייתנו את האות לשעת כדור הארץ בירושלים בה תוחשך העיר למשך שעה לאות הזדהות עם שמירה על כדור הארץ וחסכון באנרגיה.
 
מיד לאחר כיבוי אורות החומות יחל מופע פירוטכני ייחודי וחסכוני באנרגיה, מעל חומות העיר העתיקה בהשתתפות להקת מחולה, להקת פירומניה ולהקת טררם.
 
בשנת 2007 בדק צוות הניידת העירונית למניעת זיהום אויר בירושלים 7,777 רכבים, לעומת 5,905 רכבים שנבדקו בכל גוש דן בתקופה המקבילה. בעקבות פעילות הניידת העירונית למניעת זיהום אויר, חלה עליה מתמדת במספר כלי הרכב הנבדקים בבירה.
 
בשנת 2008 נבדקו בירושלים 9,034 רכבים לעומת 7,777 ב-2007. מניתוח הנתונים לשנת 2008 נראה כי אחוז כלי הרכבים הפרטיים שנכשלים בבירה הוא נמוך (כ- 10%), בעוד שברכבי משא ובאוטובוס זעיר אחוז הנכשלים גבוה יותר (כ- 15%). בעקבות הממצאים בכוונת עיריית ירושלים להגדיל את מספר רכבי המשא והאוטובוסים הזעירים הנבדקים.
 
הניידת למניעת זיהום אויר מכלי רכב פועלת במסגרת פעילות משותפת של עיריית ירושלים והמשרד להגנת הסביבה. הניידת נתרמה על-ידי "קרן ברכה" והפעלתה ממומנת בידי העירייה והמשרד לאיכותה הסביבה, בחלקים שווים ביניהם.
 
בדיקות כלי הרכב נערכות באזורים שונים בעיר ובניהם מרכז העיר ובסמוך לצירי תנועה ראשיים.
הניידת מאוישת בבוחנים מוסמכים על-ידי משרד התחבורה לביצוע הבדיקות, מזכירה ושוטר משטרת ישראל, לצורך עצירת הרכבים בכביש.
 
ברכבים תקינים ושאינם מזהמים מודבקת מדבקה שהרכב נמצא תקין ובה תאריך הבדיקה, ברכבי דיזל שנכשלו ונמצאו מזהמים, נשלחים פרטי הרכב והבדיקה למערך בוררות משפט של המשרד להגנת הסביבה, לשם הפקת דו"ח.
 
ברכבי בנזין שנכשלו ונמצאו מזהמים, היות והגז הנפלט הינו חסר ריח וצבע, באפשרותו של בעל הרכב לתקן את רכבו תוך 10 ימים ולחזור לבדיקה חוזרת. במידה ובבדיקה חוזרת ימצא הרכב תקין, לא מופק דו"ח עבירה.
 
בכוונת צוות הניידת להגדיל את בדיקות הרכבים ב- 2009 (לפחות 700 בדיקות בחודש), לעלות את בדיקות הרכבים המונעים בדיזל לעומת בנזין ולהגביר את מספר הבדיקות שח הרכבים המזהמים.