יום שני י"ד בניסן תשפ"ד 22/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

יש לי מושג

פתרון למצוקת הדיור - מן הגמרא

במקום להתגורר במחסנים, בתוך מגרשי חנייה, בכוכים מחולקים ובעליות גג: פשוט לפנות אל הגמרא. שם נמצא הפתרון למגורים

מ. פרידמן י"ז באדר תש"ע - 03/03/2010 06:00
על מצוקת הדיור בימינו, אין צורך להרחיב ולהסביר על זוגות צעירים הגרים במחסנים תת קרקעיים או בתוספות בניה על הגג ורק מחכים לפתרון.

נדמה שארצנו רק מחכה לעוד פיסת קרקע עליה יוכלו לבנות, כל בנין מאוכלס עוד בטרם החלה הבניה, דירות נמכרות במחירים מופקעים – והדרישה לדירות רק הולכת וגדלה.

עדיפות עליונה ניתנת כמובן לדירות בירושלים עיר הקודש.

אנשים מוכנים להצטופף, לגור בתנאים קשים ולעשות כל מאמץ – העיקר לגור בירושלים.

והנה פתרון למצוקת הדיור הקשה מופיע במקורותינו

הפתרון – מן הגמרא:

נאמר במסכת בבא בתרא דף ע"ה: "אמר רבה אמר רבי יוחנן עתיד הקב"ה להגביה את ירושלים  ג' פרסאות למעלה". ועוד "אמר ריש לקיש עתיד הקב"ה להוסיף על ירושלם אלף טפף גינואות אלף קפל מגדלים אלף ליצוי בירניות אלף ושני שילה טוטפראות וכל אחת ואחת הויא כציפורי בשלוותה".

אך ישנה ועידת איכלוס לירושלים של מעלה לא כל אחד יוכל לבוא ולגור שם, כנאמר: "אמר רבי יוחנן לא כירושלים של עולם הזה ירושלים של עולם הבא. ירושלים של עולם הזה כל הרוצה לעלות עולה, של עולם הבא אין עולים אלא המוזמנין לה".

ולנו נותר רק להתכונן...