יום חמישי י"ז בכסלו תשפ"ד 30/11/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

יש לי מושג

'עוזי' כחוט השני

חלק פסוק אחד בתנ"ך חוזר על עצמו בכל אחד משלושת חלקי התנ"ך: תורה, נביאים וכתובים

נ. ליברמן כ"ה בחשון תש"ע - 12/11/2009 05:34
בתנ"ך פסוק אחד, אשר חוזר על עצמו בכל אחד משלושת החלקים: תורה, נביאים וכתובים, בשינויים קלים בכל פעם, פסוק זה אף הינו חלק מן התפילה היומית.

הפעם הראשונה, בה הוא מופיע הינה בחומש שמות, פרק ט"ו, בפסוק השני שבשירת הים: "עָזִּי וְזִמְרָת יָ-הּ וַיְהִי לִי לִישׁוּעָה".

הפעם השניה הינה בחלק השני של התנ"ך: הנביא, בו מופיע הקטע החוזר בפסוק ב' שבפרק י"ב, שהינו בן שישה פסוקים בלבד: ..." עָזִּי וְזִמְרָת יָ-הּ יְהוָה וַיְהִי לִי לִישׁוּעָה".

הפעם השלישית מופיעה בחלק השליש של התנ"ך - הכתובים, בתהילים, פרק קי"ח פסוק י"ד: "עָזִּי וְזִמְרָת יָ-הּ וַיְהִי לִי לִישׁוּעָה".

פסוק זה נאמר גם כן בתפילת שחרית, ב'שירת הים' וב'הלל', בכלילת פרק קי"ח שבתהילים.