יום שישי ט' בניסן תשפ"ג 31/03/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

יש לי מושג

נושאת מטוסים תנ"כית

לפני מעל 4,200 שנה נבנתה תיבת נח, גודלה העצום היה כשל נושאת מטוסים בינונית של ימינו

נ. ליברמן י"ג בכסלו תש"ע - 30/11/2009 06:02
גודלה של תיבת נח, על פי מידותיה הנקובות בתנ"ך, היה עצום ממדים, כגודלה של נושאת מטוסים בינונית של ימינו.

בשנת א'תקל"ו (2,224 לפני הספירה לערך) החל נח לבנות את תיבתו, 'תיבת נח', מעצי גופר במידות ענק, על פי ציווי הקב"ה, כפי שמופיע בחומש בראשית, פרק ו', פסוק ט"ו:
"וַיֹּאמֶר אֱלֹקים לְנֹחַ... עֲשֵׂה לְךָ תֵּבַת עֲצֵי-גֹפֶר... וְזֶה, אֲשֶׁר תַּעֲשֶׂה אֹתָהּ:  שְׁלֹשׁ מֵאוֹת אַמָּה אֹרֶךְ הַתֵּבָה, חֲמִשִּׁים אַמָּה רָחְבָּהּ, וּשְׁלֹשִׁים אַמָּה קוֹמָתָהּ"

הכפלת מספר האמות הנקוב, באורכן המטרי של היום (על פי דעת רבי חיים נאה, הסובר כי אורך האמה הינו כמעט חצי מטר, כשדעת החזון אי"ש וגדולי עולם ליטאים נוספים סוברים כי היא ארוכה יותר) מביא לגודל מינימלי של: 150 מטרים אורך, 25 מטרים רוחב, וגובה של חמישה עשר מטרים.

מידות אלו עצומות בגודלן, ועומדות בסטנדרט של גודל נושאת מטוסים בינונית, שהינה מעין 'שדה תעופה נייד', כאשר גודלה של נושאת מטוסים נע בין מעט יותר מ-100 למעל ל-300 מטרים. (בדגמים הגדולים, בהם בנויות בעיקר נושאות המטוסים האמריקניות)

גובה התיבה התנשא לגובהו של בנין בן חמש קומות, ולפי החלוקה של התיבה, לשלוש קומות, מסתבר, כי גובה הקומות היה ארוך פי מעל 1.5 מן הגובה הממוצע, בהנחה ששלוש הקומות היו שוות בגובהן (אם כי סביר להניח שקומת החי היתה גבוהה ביותר, על מנת לאכלס חיות בגובה של כשישה מטרים, כגובהו של הג'ירף)

תיבת נח נבנתה לפני מעל 4,200 שנה. להבדיל, בעידן המודרני נבנה מבנה אשר דומה בגודלו, ושט על המים רק במאה הקודמת, לפני כמאה שנים, נושאת המטוסים.

מטרתה של בניית תיבת נח היתה להציל חיים, מטרות בניית נושאות מטוסים, פעמים רבות מכוונות אל ההיפך מכך.
 1. 2. מעניין ומעשיר!!! [לל"ת]
  ח.ל. 30/11/2009 16:15
 2. 1. מרתק [לל"ת]
  ס. בני ברק 30/11/2009 08:01